کارخانه آجر لفتون

 • تاریخ نشر : 1/01/14
 • نویسنده : آجر سفال وطن
 • تعداد بازدید :


آجر از دوران باستان تاکنون بیشترین کاربرد را در کلیه ساختمان ها به عهده داشته است؛ از همین رو امروزه به یکی از مهمترین عناصر اصلی در ساختمان سازی تبدیل شده است.

کارخانه آجر لفتون

ما قصد داریم که شما را در این مقاله با انواع آجر و کاربرد آنها آشنا کنیم.

کارخانه آجر لفتون

آجر چیست؟

آجر سنگ مصنوعی می باشد که از پختن خاک رس به دست می آید. معمولاً آجر در ابعاد و اشکال مختلف تهیه می شود.

موارد کاربرد آجر:

 • کرسی چینی
 • دیوار سازی
 • ستون های قطور
 • جرز و پایه
 • قوس و پوشش انواع طاق و گنبد ها
 • دیوارکشی
 • نماسازی
 • کفپوش ها
 • اسکلت سازی
 • استخوان بندی
 • نماسازی بناهای بزرگ همچون؛ مساجد، مدارس، کاخ ها و …

مراحل پخت آجر:

 • تهیه خاک رس
 • به عمل آوردن خاک
 • ساختن گل
 • قالب گیری و خشت زنی
 • خشک کردن خشت
 • آجرریزی (پختن خشت و تبدیل آن به آجر)

انواع کوره‌های آجر پزی:

 • کوره های آجرپزی با آجر ثابت و آتش ثابت
 • کوره های آجرپزی با آجر ثابت و آتش روند
 • کوره های آجرپزی با آتش ثابت و آجر رونده

انواع آجر

آجر در قسمت ساختمان سازی به دو دسته آجرهای فشاری و آجرهای ماشینی تقسیم می‌شود.

کارخانه آجر لفتون

آجر فشاری

در اوایل تولید این آجر؛ خشت با دست زده میشد و سپس با فشار دست و انگشتان کارگران، گوشه های قالب به وسیله گِل پر می گشت به همین علت آن را آجر فشاری نامیدند.

همچنین این نوع از آجر به علت ناصاف بودن سطح آن به آجر گری معروف میباشد و دیوار چینی با این نوع آجر را گری چینی می نامند.

از این آجر برای کلیه کارهای ساختمانی مثل گری چینی، طاق ضربی و … استفاده می شود.

شایان ذکر است که این آجر در ایران، اولین بار توسط روسها در ساخت سربازخانه ها استفاده شد و به همین دلیل به نام قزاقی نیز معروف می باشد.

انواع آجر فشاری:
آجر خام

این نوع از آجر در اثر کمی حرارت رنگش تغییر خواهد یافت و نامرغوب می‌باشد؛ همین دلیل در آجرچینی از آن نباید استفاده کرد و در کوره های آجرپزی مجدداً در همان جاهای قبلی خود چیده میشود.

آجر جوش

آجرهایی که در نزدیکی شعله کوره های آجرپزی قرار می گیرند و حرارت بسیار زیادی می بیند؛ ذوب شده و در نهایت شکل هندسی خود را از دست داده و به یکدیگر می چسبند.

از این نوع آجر ها در پی سازی و زیر سازی استفاده می‌شود و به صورت بلوری بوده و بسیار مقاوم می باشند.

آجر سبز

این آجر در کوره حرارت بالایی می‌بیند و رنگ آن کبود، کمرنگ یا سبز خواهد شد.

علاوه بر آن به علت پخت زیاد؛ بسیار مقاوم، محکم و بادوام می باشد، به همین دلیل توصیه می‌شود که در جاهایی که نیاز به مقاومت بیشتری می باشد از این مورد استفاده شود.

آجر ماشینی

این نوع آجر، مشابه به آجرهای قزاقی بوده و رنگ‌های قرمز و سفید دارد.

آجر رنگی با اضافه کردن اکسید فلزات تهیه میشود. اگر زمان چیدن آجر در کوره، به صورت چپ و راست آجر ها روی هم چیده شوند؛ آجر ابلق تهیه شده و روی آجر رگه‌های رنگی مورب دیده می شود. این نوع آجر در نما سازی بسیار زیبا بوده و با توجه به رنگ، آن ها را نامگذاری میکنند؛ مثل آجر پهن رنگی و سفید.

از آجر ماشینی معمولاً در نماسازی استفاده می‌شود و تفاوت آن با آجر فشاری در جنس سفال و سوراخ های آن می باشد که باعث سبکی آجر و چسبندگی مناسب با ملات می شود. همچنین جنس این آجرها نسبت به آجر فشاری شکننده تر بوده و خاصیت مکندگی آب آن نسبت به آجر فشاری کمتر میباشد.

گوشه های این آجر تیز بوده و سطوح آن صاف می باشد.

آجر لفتون

به آجری که به وسیله سوراخ های ایجاد شده در آن حدود ۲۵ درصد از حجم آن کم شده باشد آجر لفتون یا آجر ده سوراخ می گویند.

در کارخانه آجر لفتون معمولاً از موادی مانند خاک رس، خاک شیل و خاک نسوز برای تولید این آجر استفاده می‌شود. از آنجا که قیمت آجر لفتون شیل و نسوز بسیار بالاتر از قیمت آجر لفتون رسی میباشد؛ بیشتر تولید آجر لفتون، با خاک رس انجام می گیرد.

آجر لفتون به صورت سه طرف نما و چهار طرف نما تولید میشود و چیدمان آن به صورت پازلی می‌باشد؛ تا مقاومت آن در برابر وزن و فشارهای جانبی چند برابر شود.

در کارخانه آجر لفتون؛ در مرحله اول آجر را با حرارت ملایم خشک میکنند، سپس به صورت کامل پخته میشود.

وجود سوراخ ها در آجر باعث میشود که آجر کاملاً خشک شود و در مرحله پخت قسمت‌های مرکزی آن حرارت کافی را ببینم که این موضوع در مقاومت و همگنی آجر لفتون بسیار موثر می باشد.

دلایل وجود سوراخ در آجر لفتون:
 1. کاهش وزن آجر
 2. استفاده کمتر از مواد اولیه برای تولید آجر
 3. نفوذ کردن مقدار کمتری از ملات به داخل سوراخ ها که در نهایت موجب چسبندگی بیشتر ملات و آجر می شود و مقاومت آجر در برابر جابجایی در اثر نیروهای جانبی بر آن را افزایش می دهد.
 4. یک دست پخته شدن آجر
 5. جلوگیری از ایجاد ترک در داخل آجر که موجب کاهش خاصیت انتقال آب به سطوح داخلی دیوار می شود.
شکل ظاهری آجر لفتون:

این آجر با رنگ های متفاوتی در کارخانه آجر لفتون تولید و به بازار عرضه می‌گردد. مانند آجر لفتون زرد، آجر لفتون پرتقالی، آجر لفتون قرمز، آجر لفتون گلبهی و آجر لفتون قهوه ای.

آجر لفتون زرد و قرمز پرکاربردترین آنها می باشد؛ چرا که قیمت این دو نوع از آجر لفتون، نسبت به انواع دیگر آن مناسبتر می باشد.

موارد استفاده آجر لفتون:

آجر لفتون به صورت سه طرف نما و چهار طرف نما تولید میشود از همین رو می‌توان آن را بدون نیاز به نما سازی در ساخت دیوارهای خارجی استفاده نمود.

شایان ذکر است که دیوارهای ساخته شده با آجر لفتون، هیچ تفاوتی با دیوارهای نما شده با آجر رسی ندارد.

همچنین در کارخانه آجر لفتون این آجرها به شکل دو کاربرده تولید می شوند؛ یعنی می توان با استفاده از آن دیوارهای حائل و غیر حال ساخت ضمن آن که بعد از ساخت دیوار نیاز به ایجاد مجدد نما نباشد همچنین این محصول به علت مقاومت بالا برای ساخت دیوارهای متحمل بار و وزن استفاده می شود.

انواع آجر لفتون:
لفتون قالب بزرگ

ابعاد= ۵.۵×۱۰×۲۱

این نوع از آجر یکی از انواع پر کاربرد و پرفروش کارخانه آجر لفتون می باشد. از موارد کاربرد قالب بزرگ می توان به استفاده آن در راه پله ها، ساخت شومینه، نمای داخلی و نمای بیرونی ساختمان اشاره کرد.

همچنین از لفتون قالب بزرگ برای ساخت سوله های صنعتی، ورزشی، تولیدی و خدماتی استفاده می‌شود؛ به همین دلیل این آجر به آجر سوله سازی نیز معروف می باشد.

لفتون قالب کوچک

ابعاد= ۵×۸.۵×۱۸.۵

از لفتون قالب کوچک بیشتر برای طاق زنی استفاده می شود.

لفتون دو قلو

این آجر در واقع همان آجر لفتون قالب کوچک میباشد که از سمت عرض به صورت دوبل در کنار هم قرار می گیرد. در کارخانه آجر لفتون؛ به هنگام تولید خشت خام، با تغییر اندازه برش، لفتون دوقلو تولید می شود

در طاق ضربی از این لفتون بیشتر استفاده می شود، چرا که صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به آجر لفتون قالب کوچک دارد.

آجر بتنی

آجرهای بتنی به شکل های متفاوت و در اندازه های مختلف تهیه می شود. معمولاً از ماسه سیمان بوده و به وسیله ماشین آجر زنی دستی یا ماشینی تولید می شوند.

موارد استفاده آجر بتنی:

از آجرهای بتنی به علت تنوع در شکل و رنگ، در فرش محوطه سازی استفاده می شود.

آجر ماسه آهکی

آجرهای ماسه آهکی دارای سطوح صاف می‌باشند و در رنگ‌های گوناگون تهیه می‌شود و ابعاد آن اندازه آجرهای رسی می باشد. این آجرها از جنس ماسه و مقداری آهک می باشند. همچنین آجرها در مصرف با آجر معمولی تفاوتی نداشته و مقاومت فشاری بیشتری نسبت به آن دارد.

موارد استفاده:

از این آجرها معمولاً بیشتر در فرش کف و پله های داخلی ساختمان استفاده می شود.

آجر نظامی، خطایی

این آجرها از جنس رس بوده و ابعاد آنها ۴×۲۰×۲۰ و ۵×۴۰×۲۰ سانتی متر می باشد.

موارد استفاده:

از این آجرها در قدیم برای کف سازی و دیوار مساجد، آب انبار ها و آتشکده ها استفاده می شد و امروزه در تعمیر بناهای قدیمی و سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

آجر سفال مجوف دیواری

جنس این و آجرها از سفال بوده و دارای سوراخ هایی می باشد. این آجرها به علت دارا بودن سوراخ؛ به صورت تو خالی و غیر باربر می باشند.

شایان ذکر است که آجرهای مجوف دیواری از جنس ماسه سیمان تولید می‌شوند.

موارد استفاده:

– عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی مناسب در ساختمان

– دیوار کشی پارتیشن و جدا کننده فضاهای غیر باربر

آجر سفال سقفی

این نوع آجر ها معمولا در بنایی به نام بلوک سقفی معروف می باشد و در کارخانه آجر لفتون تمام اتوماتیک تهیه می شوند. همچنین آجرهای سفالی، از جنس ماسه سیمان هم تولید می شوند.

موارد استفاده:

– پوشاندن سقف های تیرچه بتنی

– عایق صدا و حرارتی مناسب

آجر نسوز

منظور از نسوز بودن یک جسم، این نیست که اصلاً نمی سوزد بلکه تا حرارت معینی مقاومت کرده و نخواهد سوخت.

جسم های نسوز معمولاً مخلوطی از خاک رس، ماسه منیزیت و دولومیت هستند. این مواد را با گل رس، آهک شکفته و اکسید منیزیم ترکیب کرده و پس از شکل دادن، گِل آن را می پزند.

آجرهای نسوز با توجه به موارد مصرف در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شود.

موارد استفاده:

از این آجرها در صنعت ذوب آهن کارهای ساختمانی، بخاری ها، دیگ‌های بخار و شومینه ها استفاده می شود.

آجر لعابدار

سطح این نوع آجر مانند ظروع سفالی لعاب کاری می‌شود.

موارد استفاده:

 • نماسازی
 • کاشی کاری
 • کف سازی
 • قرنیز دیوار
 • کتیبه های اطراف ساخت محراب
 • گنبد و سر درها

سخن آخر

افتخار آن را داریم تا موضوعات زیر را جهت مطالعه بیشتر خدمتتان معرفی نماییم. این مطالب را در سایت آجر وطن مطالعه نمایید.

آجر سفال –  کارخانه آجر سفال اصفهانفروش آجر و سفالآجر سفال ۱۰ سانتیبلوک سفال فوم دارخرید اینترنتی آجر ده سوراخقیمت فروش اینترنتی آجر سفال اصفهانکارخانه آجر لفتونآجر لفتون ۵.۵ سانتیآجر ده سوراخآجر لفتون قرمز

مطالب آموزشی مرتبط با آجر

در بخش مطالب آموزشی آجرسفال وطن می توانید مطالب مرتبط با آجرسفال را مطالعه نمائید و دانش کاملی از شناخت انواع آجر سفال، تفاوت انواع آجر سفال با یکدیگرکه این امر سهولت در انتخاب آجرسفال و خرید آجر سفال مناسب مورد نیاز شما را تامین می نمائید.

ماندگاری بالا آجر در ساخت و ساز

دلایل استفاده از آجر در ساخت و ساز

وقتی به ساخت‌و‌ساز فکر می‌کنیم، آجر یکی از عوامل بنیادی و اساسی است که در زمینه این صنعت با ارزش بسیار بالا شناخته می‌شود. آجر، به تنهایی نه تنها یک مصالح ساختمانی است بلکه نمادی از تاریخ و اصالت نیز محسوب می‌شود. استفاده از آجر در ساختمان‌ها،  به دلیل پایداری، مقاومت، و زیبایی طبیعی که […]

شومینه آجری شیک ساخته شده از آجر

شومینه آجری از چه آجری ساخته می شود ؟

در دنیای امروزی پر از فن‌آوری و نوآوری، همواره به دنبال راهی برای احساس آرامش از زندگی در محیط‌های زیبا و گرم هستیم. از راه‌حل‌های ارزان و شگفت‌انگیز برای ایجاد این حس زیبایی، استفاده از شومینه آجری است. یکی از مسایل اساسی در ساخت یک شومینه آجری، انتخاب آجر مناسب می‌باشد. آجر، به عنوان سنگ […]

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

نمای آجر و سنگ، به عنوان یکی از عناصر مهم و جذاب در زیبایی و استحکام ساختمان‌ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. آجر و سنگ به عنوان مصالح سنتی با تاریخچه‌ای بسیار قدیمی، از زمانهای دور تاکنون جزئی اساسی از معماری ساختمان‌ها بوده‌اند. انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی نه تنها زیبایی […]

انواع دیوار آجری شیک

انواع دیوار آجری

در دوران‌های قدیم تا به امروز دیوارهای آجری نمادی از زیبایی و استحکام در معماری بوده‌اند. این نوع دیوارها با زیبایی طبیعی باعث جلب توجه بسیاری از طراحان و سازندگان شده‌اند. شما می‌توانید با خیالی راحت از انواع دیوارهای آجری برای ساختمان خود استفاده نمایید و حس آرامش و امنیت را برای ساکنین به ارمغان […]

کلمات کلیدی مرتبط با آجر سفال

آجر سفال جزو یکی از پر مصرف ترین مصالح مورد استفاده در دیوارهای ساختمانی است، که از خاک رس و آب تشکیل می شود و بافت بسیار سبک و مستحکمی دارد.آجر سفال بیشتر در دیوار چینی و دیوار کشی کاربرد دارد. آجر سفال وطن یکی از معتبرترین مراکز فروش آجر سفال در تمام شهرهای کوچک و بزرگ ایران است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم انواع مختلف این محصول با کیفیت، رنگ و قیمت های مختلف را به مشتریان عرضه می نمائید.

 • آجر سفال اصفهان
 • سفال
 • آجراصفهان
 • پخش آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال
 • خرید آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی
 • قیمت سفال 15 سانتی فوم دار
 • تیغه سفال فوم دار ثبات 15 سانتیمتری
 • قیمت آجر سفال 15×20 فوم دار اصفهان
 • قیمت آجر سفال فوم دار 15×40 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی قزوین
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • لیست قیمت سفال تهران
 • قیمت سفال یونولیت دار تهران
 • سفال فوم دار 15
 • قیمت سفال 10 سانتی تهران
 • قیمت سفال 10 سانتی امروز
 • قیمت سفال 10 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 10 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال فوم دار تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت تیغه سفالی
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • قیمت بلوک تیغه 10 سانتی
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سفال فوم دار20*20*15
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سه گل اصفهان
 • سفال صادراتی
 • آجر سفال تیغه
 • آجر سفال تیغه 7*20*20
 • آجر سفال نیمه 10*20*20
 • آجر سفال نیمه 20*20*20
 • آجر سقفی 40*25*25
 • آجر سقفی 50*25*25
 • کارخانه آجر سفال اصفهان
 • سفال تیغه 15
 • آجر سفال ۸ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۲۰×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی
 • آجر سفال قرمز ۲۰*۴۰
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۱۰ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۸ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۷
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۵.۵
 • آجر تیغه سفال ۱۰
 • آجر تیغه سفال ۱۵ درجه یک
 • دیوارچینی با آجر سفالی
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • آجر سفال 15
 • آجر ده سوراخ
 • آجر سفال تیغه
 • آجر ۱۰ سوراخ قرمز
 • سفال تیغه ای
 • تیغه سفالی
 • سفال سقفی
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۰
 • "۴۰ × ۲۵ × ۲۵ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۰ × ۲۰ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۵ × ۲۰ سفال سقفی "
 • 20*30*50 سفال سقفی
 • 20*20*60 سفال سقفی
 • سفال ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۵
 • قیمت آجر ده سوراخ اصفهان
 • آجر سفال درجه یک
 • تیغه ده سانتی
 • سفال تیغه ۱۰
 • فروش و ارسال آجر اصفهان
 • کاربرد سفال تیغه۱۰
 • سفال تولید شده
 • سفال تیغه ۷
 • سفال تیغه دیواری ۷
 • قیمت آجر فشاری
 • کارخانه آجر اصفهان
 • قیمت آجر نسوز کوره
 • تولید آجر
 • فروش سراسري اجر اصفهان
 • آجر لفتون قرمز درجه یک صادراتی
 • درج آگهی برای آجر سفال
 • تبلیغات برای آجر سفال
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • وزن آجر سفال 15
 • وزن آجر سفال سقفی
 • آجر سفال عایقدار ۱۵ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ارزان
 • محصولات آجر سفال
 • آجر تو کار زبره
 • قیمت آجر فشاری
 • قیمت آجر قزاقی
 • قیمت آجر گری
 • آجر های ماشینی
 • آجر شیل
 • آجر نسوز
 • آجر آنتیک
 • آجر صخره ای
 • آجر شیل آنتیک
 • آجر نما ده سوراخ
 • آجر نما قزاقی
 • آجر نما لعابی
 • آجر نما زرد درجه یک 4 سانتی
 • آجر نما زرد 5 سانتی درجه یک
 • آجر لفتون 5.5 سانتی
 • آجر نما لفتون زرد درجه یک
 • آجر نما ده سوراخه 7 سانتی
 • اجر لفتون سه طرف نما
 • آجر لفتون سه طرف نما
 • آجر نما 10 سوراخ
 • آجر نما زرد
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ

پرسش و پاسخ مرتبط به آجر سفال

 • چرا بهترین آجر برای دیوار چینی آجر سفال است ؟

  آجر سفال به دلیل قیمت مناسب و استحکام بالا مورد پسند اکثر پیمانکاران و ساختمان سازان می باشد که در ساخت و ساز استفاده می نمایند. آجر سفال به دلیل بافت سبک بهترین گزینه جهت استفاده در دیوار چینی می باشند.نکته ای باید رعایت شود آجر سفال نباید برای دیوارهای باربر استفاده شود.

 • هزینه آجر سفال در دیوار چینی به صورت متری حساب می شود. که بر اساس ابعاد آجر سفال و هزینه حمل و نقل متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ها و هزینه حمل و نقل آجر سفال که به تعداد نیرو به کار گرفته شده و هزینه مسیر وابسته است متغیر است شما می توانید با مشاوران و کارشناسان آجر سفال وطن در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ها را از ما بخواهید.

 • - آجر سفال مرغوب داراي شكل هندسي كامل و منظم می باشد.
  - رنگ آجر سفال بايد یکپارچه باشد. این مسئله نشان دهنده یکنواخت بودن مواد بکار رفته در ساخت و پخت آجر سفال می باشد.
  - بافت آجر سفال بايد یکدست باشد.
  - سطح آجر سفال باید بدون حفره و آلوئك باشد.
  - آجر سفال باید به گونه ای سخت و همگن باشد که با کشیدن ناخن بر روی آن خط نیفتد.
  - آجر سفال مرغوب در برخورد با آجر سفال دیگری باید صدای زنگ دهد زیرا این صدا نشان دهنده سلامت آجر سفال می باشد.
  - آجر سفال مرغوب باید آب کمی را جذب کند زیرا آجر سفال پوکی که آب جذب می کند در فصل سرما یخ می زند و خرد می شود.
  - آجر سفال سالم شوره نمی زند اگر چنین چیزی اتفاق افتاد یعنی املاح، نمک ها و آهک آن بیش از حد است و آجر سفال نامرغوب است.

 • در ساختمان سازی مدرن و امروزی، دیوارها دیگر نقش باربری ندارند و وزن وارد شده از طریق اسکلت ساختمان به فونداسیون و زمین منتقل می شود، از این رو دیوارها نیاز به استحکام اضافه ندارند بنابراین انتخاب آجر سفال در بهینه شدن هزینه و کاهش وزن ساختمان نقش به سزایی دارد از اینرو اهمیت استفاده از آجر سفال مرغوب مشخص می شود.

 • آجر سفال وطن در اصفهان با عرضه آجرسفال به دلیل کیفیت و مرغوب از محبوبیت خاصی بین مشتریان در سراسر کشور برخوردار است. مجموعه سفال وطن به صورت اختصاصی فروش و ارسال آجر سفال اصفهان می پردازد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط و مشاوره آجر سفال با قیمت مناسب و میزان آجر مورد نیاز در متر مربع از طریق فرم درخواست آجر و قسمت تماس با ما با کارشناسان و مشاوران آجر سفال وطن در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی