برای جلوگیری از شوره آجر نما چه باید کرد؟

 • تاریخ نشر : 0/04/1
 • نویسنده : آجر سفال وطن
 • تعداد بازدید :


شوره آجر نما

آجر از جمله مصالح ساختمانی پرکاربرد است که از گذشته تا به امروز در ساخت و ساز و ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. انواع مختلفی از آجر مانند آجر سفالی، آجر نسوز، آجر نما و دیگر مدل ها وجود دارد که در ساختمان سازی به کار می روند. مواد اولیه ساده برای تولید و رنگی طبیعی باعث شده تا این محصول از اقبال خوبی برای استفاده در نمای ساختمان ها داشته باشد. آجرنما مانند سایر مصالح ساختمانی مورد استفاده در نما مانند کاشی و یا سنگ در گذر زمان و تحت عوامل طبیعی مانند باد، باران و گرما دچار تغییراتی می شود. تغییراتی که بر کیفیت و جلوه آن تاثیری منفی می گذارد. یکی از این معضلات که در این آجرها به وجود می آید، شوره آجر نما است.

در ادامه این مطلب از سایت آجر سفال وطن به بررسی عوامل ایجاد کننده شوره آجر نما و روش های جلوگیری از این معضل خواهیم پرداخت.


شوره آجر نما چیست؟

امروزه با وسعت گرفتن استفاده از آجر در نمای ساختمان; شاهد پیدایش مشکلاتی در نما در گذشت زمان هستیم. شوره آجر نما باعث ایجاد ظاهری نازیبا; در نمای ساختمان می شود. یکی از دلایلی که باعث; به وجود آمدن شوره آجر نما می شود، استفاده از ماسه نامناسب و یا آب نا مناسب است. از عمده ترین; دلایل شوره زدن آجر وجود سولفات کلسیم در ملات و یا ماسه است. این ماده در تهیه ملات; پشت آجر به کار می رود. پس از رسیدن رطوبت به ملات فعل و انفعالاتی صورت می گیرد; که باعث بروز شوره بر روی آجر می شود.

شوره آجر نما


لکه‌های سفید یا خاکستری رنگی که بر روی آجرها ایجاد شده اند; شوره آجر نما هستند. این لکه‌های سفید و خاکستری بر اثر رسوب کریستالی; برخی نمک‌ها داخل یا روی آجر به وجود می آیند. البته باید عنوان کرد; شوره تنها مختص سطوح آجری نیست. شوره آجر نما را; می‌توان بر روی سطح بتن، سیمان، سنگ نما، اندودها و سایر مصالح بنایی; نیز مشاهده کرد. سنگ، آجر، بتن، سیمان و سایر مصالح ساختمانی; همگی ساختاری متخلخل دارند. بنابراین در حفره‌های آن‌ها آب وجود دارد که; در اثر تبخیر به سطح می‌آیند و ذرات محلول در خود را به صورت نمک روی سطح مصالح به جای می‌گذارند.


علت ایجاد شوره در آجر نما چیست ؟

برای به وجود آمدن هر واکنش شیمیایی; باید شرایط آن ایجاد شود. شوره آجر نما نیز شامل همین مساله; می شود و با فراهم شدن شرایط واکنش شیمیایی بین مواد رخ داده; و شوره بر روی آجر، سنگ، بتن و ملات اتفاق می افتد. در ادامه; به شرایطی که باعث بروز شوره آجر نما می شود اشاره می کنیم.
نمک های محلول در دیوار آجری، بتنی; سنگی یا سیمانی موجب بروز شوره می شود. ممکن است آجر; ملات و خاک حاوی مقداری نمک باشد که همین امر; موجب بروز شوره آجر نما شود.


نمک در آب حل می شود. یکی از عامل های اصلی; برای ایجاد شوره آب است تا بتواند نمک موجود در مصالح را; در خود حل کند.
دمای پایین باعث بروز شوره خواهد شد. هنگامی که دما پایین; باجر نمااشد احتمال ایجاد شوره وجود خواهد داشت; زیرا یکی از شرایط ایجاد شوره که وجود آب است وجود دارد. آب زمان کافی; برای رسیدن به سطح آجر را دارد و سپس از ناحیه سطحی تبخیر می گردد. اما امکان شوره; در دمای بالا وجود ندارد زیرا باعث می‌شود آب قبل از رسیدن به سطح آجر، بخار شود.


باد باعث افزایش تبخیر آب می شود و همین عامل شوره زدن را کاهش می‌دهد. ولی رطوبت برخلاف باد باعث ایجاد شوره می‌شود. سازه‌های آجری در مناطق بیابانی معمول بدون شوره و در مناطق مرطوبت شوره‌دار هستند. دما و رطوبت همچنین باد و در کنار هم باعث بروز شوره خواهند شد. سازه‌های موجود در مناطق مرطوب به دلیل وجود هر سه عامل در معرض شوره قرار می گیرند. مناطق مرطوب با دمای پایین و جریان هوای کم مستعد بروز شوره هستند.
یکی از عوامل که باعث بروز شوره در آجر نما می شود، تخلخل است. دیوار باید دارای تخلخل باشد تا آب و نمک محلول در آن را در خود جای دهد.


چگونه می توان از شوره در آجر نما جلوگیری کرد؟

برای اینکه با پدیده شوره آجرنما رو به رو نشوید، بهتر است به دنبال روش هایی برای جلوگیری از شوره اجر نما باشید. بنابراین قبل از اجرای اجر نما در ساختمان نسبت به روش های جلوگیری از شوره آجر نما آگاهی پیدا کنید. در این قسمت از مطلب به روش های پیشگیری از شوره آجر نما اشاره می کنیم.


عایق نانو

یکی از روش های جلوگیری از شوره آجر نما، عایق نانو است. اجرای یک لایه عایق نانو از جنس رزین با خواص ضدآب، بی‌رنگ می تواند از بروز شوره جلوگیری کند. با استفاده از عایق نانو می توان به سادگی آن را اجرا کرد و از جذب آب توسط آجر جلوگیری شود.
پوشش‌ عایق نانو باعث پیشگیری از جابجایی رطوبت درون مصالح بنایی می شود و در نهایت و مانع بروز شوره می‌شوند.


استفاده از لایه‌ های آب‌ بند

ورق‌های پلی‌اتیلن یکی از نمونه های لایه های آب بند است. اجرای لایه های آب بند بین رج‌های دیوار آجری و خاک باعث می شود از ورود نمک و رطوبت جلوگیری شود.
نمک و رطوبت در اثر مویینگی به درون آجر نفوذ پیدا می کنند. استفاده از لایه‌ های آب‌ بند رطوبت را کاهش داده و از بروز شوره جلوگیری می کند.


خشک کردن ملات و دوغاب

یکی از روش های جلوگیری از شوره آجر نما استفاده از تهویه مکانیکی برای خشک کردن ملات و دوغاب است.
با استفاده از این روش می‌توان شکل‌گیری خلل و فرج را در ساختار ملات کاهش داد. این کار باعث می شود مسیر را برای حرکت نمک‌ها مسدود کرد.


اجرای اصولی و باکیفیت سازه

می توانید برای جلوگیری از شوره از روش اجرای اصولی و باکیفیت سازه استفاده کنید. اجرای صحیح فلاشینگ و عایق‌بندی رطوبتی مناسب از ورود آب جلوگیری کرد. حذف رطوبت می تواند مانع از بروز شوره شود.

 

محوطه‌سازی صحیح

برای جلوگیری از شوره آجر نما باید محوطه سازی صحیحی در ساختمان اجرا کنید. بنابراین با نصب صحیح تجهیزات آبیاری و انتخاب مکان مناسب برای کاشت گیاهان از نفوذ آب به آجر جلوگیری کنید. محوطه سازی صحیح می‌تواند از نفوذ آب در مصالح متخلخل پیشگیری کرده و ورود رطوبت را حذف کرده و از بروز شوره پیشگیری کند.


نگهداری صحیح مصالح بنایی پیش از اجرا


مصالح بنایی قبل از آغاز به کار باید در شرایطی نگهداری شوند که مانع از نفوذ آب به داخل مصالح شوند. برای پیشگیری از جذب رطوبت زمین یا بارندگی توسط مصالح بنایی بهتر است، مصالح ساختمانی را بر روی پالت‌های چوبی بچینید. همچنین روی مصالح را با پوشش‌های ضدآب پوشانده تا آب باران و برف درون آن‌ها نفوذ نکند.

بندکشی با ملات پرمایه و ابزار زنی صحیح

همان‌طور که گفته شد رطوبت و آب می تواند باعث ایجاد شوره شود. بنابراین در اجرای آجر نسوز و آجر نما استفاده از ملات پرمایه و متراکم استفاده می شود. پرداخت صحیح بندکشی با ابزار مناسب نفوذ آب و جابجایی نمک‌ها را کاهش می‌دهد. این عمل باعث می شود مسیر را برای انتقال نمک‌ها به سطح آجر مسدود می‌کند.


افزودنی‌های ملات

استفاده از مواد افزدونی می تواند رطوبت و آب مصرفی ملات را کاهش دهد. افزودنی‌های پلیمری گوناگونی برای بهبود روانی ملات طراحی، در بازار وجود دارند. این افزودنی‌ها میزان آب مصرفی ملات را کاهش داده و سبب کاهش تخلخل آن می‌شوند.


روش های برطرف کردن شوره آجر نما

روش های مختلف برای تمیز کردن نمای آجری ساختمان وجود دارد. در ادامه به روش های تمیز کردن آجر نما می پردازیم تا بتوانید مناسب ترین راه را انتخاب نمایید.

شوره آجر نما


ساییدن سطح

یکی از روش های از بین بردن شوره زدن آجر و سنگ ساییدن سطح است. این روش بیشتر در زمان قدیم و در مواقعی که میزان شوره کم باشد مورد استفاده قرار می گرفت .این روش کمتر توصیه می شود چون باعث از بین رفتن سطح آجر می شود.


استفاده از واترجت

شستشوی نمای آجری با جریان پرفشار آب شوره‌ها را پاک خواهد کرد. در این روش آب که با سیلیس ترکیب شده است با فشار قوی، بیرون می آید و روی سطوح مورد نظر ریخته می شود.
نمای آجری پس از نماشویی با واترجت باید به خوبی خشک گردد. چون در غیر این صورت، آب باقی مانده بر روی سطح می‌تواند باعث جابجایی نمک‌ها و بروز دوباره شوره و سفیدک شود.


برس‌زنی خشک

ساده ‌ترین روش برای زدودن شوره ناشی از نمک‌های محلول در آب برس‌زنی نمای آجری است. شوره آجر را می‌توان با سایش سطح به وسیله یک برس سیمی پاک کرد.

استفاده از جوهر نمک

یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن شوره استفاده از جوهر نمک رقیق برای از بین بردن شوره است.
محلول جوهر نمک و آب با نسبت ۱ به ۱۲ و محلول اسید فسفریک و آب با نسبت ۱ به ۹ نیز برای رفع شوره آجر معمولاً به کار می‌روند.
این مواد خود می تواند در برابر شرایط جوی بد در گرما و سرمای بیش از حد و باران های اسیدی بسیار مقاوم باشند. بنابراین از آجر وسنگ ها در برابر شوره زدن جلوگیری کنند.


بخار آب

در این روش با دستگاه مخصوص، آب گرم و بخار را روی نمای آجری پاشیده می شود. برای عملکرد بهتر می توانید درون این محلول به مقدار کمی مایع صابون، یا حتی مواد کف کننده بریزید و روی سطح شوره ها بپاشید.


ماسه سنگ

این روش برای تمیز کردن سطوح نما که بسیار کثیف باشد مورد استفاده قرار می گیرد.


محلول کلر

استفاده از محلول کلر یک روش دیگر برای تمیز کردن سطح آجرنما است. مقدار مساوی کلر و آب را داخل یک سطل بزرگ ریخته شود. محلول به دست آمده را روی نمای آجری اسپری کنید. قبل از خشک شدن محلول روی نمای آجری باید سریع آن را آب کشی کنید.

نانو

برای شوره هایی که به ‌واسطه گذر زمان رسوب کرده و سفت و سخت شده باشند می توان از محلول نانو استفاده کرد. این محصول توسط تکنولوژی نانو به وجود آمده است و دارای قدرت بالا در برابر شوره زدن دارد .
محلول را بر روی سطح اسپری می کنید و سپس با کشیدن برس بر روی آن‌ها شوره از بین می رود. نانو و رزین بهترین راه حل برای محفوظ بودن آجر در برابر جرم و رطوبت است.


اسید رقیق فلوئوریدریک

برای استفاده از این محصول باید ده درصد از آن را با آب ترکیب کنید و سپس محصول را بر روی دیوار استفاده کنید. بعد از شستشو هم باید بلافاصله سطح را با آب شستشو کنید.

 

آیا شوره آجر نما باعث تخریب آجر می‌شود؟

شوره آجر نما باعث تخریب ساختار آجر نمی‌شود. در هر صورت، شوره آجر نما از نظر زیبایی نمای ساختمان را دچار مشکل می‌کند.

شوره آجر نما


مواد ضد شوره آجر نما

برای جلوگیری از شوره زدن آجر محصولات ضد شوره; در بازار رواج پیدا کرده است. ضد شوره های آجر نما; که تولید شده اند، می توانند زیبایــی نمــای ســاختمان را حفــظ کنند.
خاصیت این نوع محصولات این است که; ایــن نوع محصــولات با ایجاد پوشــش آب‌گریز; روی آجرنما که حاوی کلوئید نانو ذرات است، مانع از اثرات مخرب ناشــی از عواملی مثل شــوره; هوازدگی و تغییــر رنگ می شوند.

مواد ضد شوره آجر نما به دلیــل جلوگیری از کاهش قابلیــت تنفس آجر; و در نتیجــه عدم حبس رطوبــت در لایه های زیرین باعث افزایش عمــر آجر می شوند.
از دیگر ویژگی های مواد ضد شوره آجر نما; ایجاد خاصیت آب‌گریزی است. این ویژگی باعث می شود باعث عدم جذب ماده ها; بر روی سطوح شود.
مواد ضد شوره آجر نما باعث می شود; حتی با ریختن آب بر روی این سطوح قطرات آب به شکل کروی; در آمده و بلافاصله از روی نما به پایین ریزش می کنند.


پوشش ضد شوره

پوشش های ضد شوره خاصیت جلوگیری از شوره زدگی، ضد میکروب; محافظت در برابر اشعه ی UV خورشید، جلوگیری از عدم جذب عمقی آلودگی ها; بر روی سطح، عدم چسبندگی گرد و خاک و عدم ایجاد پوسته; با خاصیت تمیز شوندگی آسان را در اختیار ما قرار می دهند .
با استفاده از مواد ضد شوره آجر نما; بر روی سطوح آجری یک لایه عایق رطوبتی ایجاد می نماید; که مانع چسبندگی ذرات آب بر روی آجر می شود.


به همین دلیل بعد از استفاده از این ماده سطوح آجری; به‌راحتی قابل شستشو می شود. مواد ضد شوره آجر نما در همه نماهای آجری; مانند نمای آجری ساختمان های ویلایی ،نمای آجری ساختمان های مدرن و به طور کلی; همه نماهای آجری ساختمان‌های قدیمی به کار گرفته می شوند. استفاده از تکنولوژی مواد ضد شوره آجر نما; شوره ها و کثیفی ها و آلودگی ها نمای ساختمان از بین می برد.
از دیگر مزایایی استفاده از پوشش های نانو ضد شوره; می توان به امکان شستشوی لکه ها و چربی ها به آسانی نیز اشاره کرد.
پوشش ضد شوره مناسب; جهت انواع آجر مانند آجر نسوز نما ، آجر قزاقی ، آجر پلاک سفالی ، آجر فشاری; آجر خشتی و انواع آجر است.


محلول ضد شوره بر پایه نانو تکنولوژی; با داشتن ویژگی های خاص، به ابعاد مولکولی; در مصالح نفوذ کرده و با کلیه عواملی که در مصالح آب‌دوست وجود دارد; واکنش داده و خواص آن را از آب‌دوست به آب‌گریز تغییر می دهد.
عمق نفوذ بسته به میزان نفوذ پذیری حداقل; به میزان یک سانتیمتر بوده و اجازه هیچ گونه نفوذ آب به مصالح را نمی دهد.
پس از خشک شدن هیچ گونه تغییر رنگ و یا ظاهر در مصالح به وجود نمی آورد .
خاصیت ضد آب و ضد شوره آن بسیار طولانی و ماندگار است.


تمیز کننده آجر نما

در پاک کردن و برطرف نمودن شوره آجرنما; نانو شوینده ها هستند. این مواد هم برای رفع سفیدک آجرنما و هم برطرف کردن زردی سنگ در نمای ساختمان ها بکار برده می شوند. اگر آب موجود در مواد آجری; ملات و یا سطح زیرین آجر تبخیر نشود، شوره به وجود نخواهد آمد. بنابراین برای جلوگیری از شوره; در سطح آجر باید از میزان تبخیر آب آجر کاسته خواهد شد.

محلول تمیز کننده آجر نما با استفاده از پیستوله و یا قلم مو بر روی سطح آجر سفیدک زده اعمال می شود و ویژگی های متعددی دارد:

 • نفوذ به درون آجر و ضد آب نمودن آن
 • ایجاد لایه میکرونی بر سطح و براق نمودن آن
 • نفوذ در سطح آجر و جلوگیری از کپک و قارچ


عایق آجر نما

عایق رطوبتی آجر نما بر اساس پلیمر آمولسیونی پایه حلالی ساخته می شوند.
افزودنی های موجود در عایق آجر نما آن به نحوی تنظیم شده; که خواص فیزیکی و مکانیکی مطلوبی را ایجاد می نماید.
از خواص عایق های آجر نما چسبندگی بسیار بالا; انعطاف پذیری و مقاومت به ضربه فوق العاده و مقاومت حرارتی بالا است.
این عایق رطوبتی بدون استفاده از رنگ‌دانه ها و فیلرهای معدنی و به صورت شفاف; ارائه می شود. بنابراین در مواردی که نیاز به محافظت سطوح بدون تغییر شکل ظاهری آن وجود دارد.
چسبندگی فوق العاده به کلیه سطوح ساختمانی و همچنین نفوذ کنندگی این محصول; موجب می شود که از آن به عنوان عایق رطوبتی استفاده به عمل آید.


عایق رطوبتی شفاف نما نانو

یکی دیگر از محصولاتی که می تواند مانع از بروز شوره بر روی آجر شود، عایق رطوبتی شفاف نما نانو است. این عایق مقاومت خوبی در برابر عوامل محیطی همچون آب ،رطوبت، سرما و گرما گردو غبار بر روی آجر ایجاد می نماید.

از ویژگی های این محصول این است که دارای مقاومت محدودی در محیط های شیمیایی متوسط است.
دیگر ویژگی عایق رطوبتی شفاف نما نانو این است که; نسبت به اشعه ماوراء بنفش هیچ‌گونه حساسیتی از خود نشان نمی دهد.
آب گریزی، غبارگریزی، سطح عدم اجازه نفوذ آب و رطوبت و ضد آب بودن عایق رطوبتی شفاف نما نانو از خاصیت فوق العاده این محصول است.


جمع بندی

در زمان کوتاهی پس از اتمام ساخت و ساز ساختمان ها، امکان به وجود آمدن شوره بر روی آجر وجود دارد. بنابراین در این مطلب به روش های جلوگیری و برطرف کردن شوره آجر نما پرداختیم.
هنگامی که از مواد شوینده برای آجر استفاده کردید، توجه داشته باشید که پس از شستشو با اسید سطح نما را آب تمیز بشویید تا از خوردگی آجر پیشگیری شود.

آجر سفال یا همان تیغه سفالی یکی از پر مصرف ترین مصالح در ساختمان سازی است. آجر سفال بیشترین کاربرد را در چینش تیغه های ساختمان، چه تیغه های داخلی و چه دیوارهای خارجی ساختمان دارد. آجر سفال اصفهان از مرغوب ترین آجرهای سفالی در بازار است.

آجر های مناسب برای دیواره های بیرونی آجر سفال 15*20 و 20*20 هستند. برای اطلاع از قیمت آجر سفال 40*20*15 اصفهان می توانید به وب سایت مراجعه کنید.
اگر در شرایط جوی نامناسبی (خیلی گرم یا خیلی سرد) هستید می توانید از آجر سفال فوم دار استفاده کنید. برای اطلاع از قیمت تیغه سفال فوم دار ثبات 15 سانتیمتری، سفال تیغه 15 فوم دار به وب سایت مراجعه فرمایید.
تیغه سفالی مناسب برای تیغه های داخلی ساختمان سفال تیغه دیواری ۷ و سفال تیغه ۱۰ است. قیمت تیغه سفالی پخش آجر اصفهان در وب سایت موجود است.

سخن آخر

افتخار آن را داریم تا موضوعات زیر را جهت مطالعه بیشتر خدمتتان معرفی نماییم. این مطالب را در سایت آجر وطن مطالعه نمایید

آجر سفال –  کارخانه آجر سفال اصفهانفروش آجر و سفالآجر سفال ۱۰ سانتیبلوک سفال فوم دارخرید اینترنتی آجر ده سوراخقیمت فروش اینترنتی آجر سفال اصفهانکارخانه آجر لفتونآجر لفتون ۵.۵ سانتیآجر ده سوراخآجر لفتون قرمز

 

مطالب آموزشی مرتبط با آجر

در بخش مطالب آموزشی آجرسفال وطن می توانید مطالب مرتبط با آجرسفال را مطالعه نمائید و دانش کاملی از شناخت انواع آجر سفال، تفاوت انواع آجر سفال با یکدیگرکه این امر سهولت در انتخاب آجرسفال و خرید آجر سفال مناسب مورد نیاز شما را تامین می نمائید.

ماندگاری بالا آجر در ساخت و ساز

دلایل استفاده از آجر در ساخت و ساز

وقتی به ساخت‌و‌ساز فکر می‌کنیم، آجر یکی از عوامل بنیادی و اساسی است که در زمینه این صنعت با ارزش بسیار بالا شناخته می‌شود. آجر، به تنهایی نه تنها یک مصالح ساختمانی است بلکه نمادی از تاریخ و اصالت نیز محسوب می‌شود. استفاده از آجر در ساختمان‌ها،  به دلیل پایداری، مقاومت، و زیبایی طبیعی که […]

شومینه آجری شیک ساخته شده از آجر

شومینه آجری از چه آجری ساخته می شود ؟

در دنیای امروزی پر از فن‌آوری و نوآوری، همواره به دنبال راهی برای احساس آرامش از زندگی در محیط‌های زیبا و گرم هستیم. از راه‌حل‌های ارزان و شگفت‌انگیز برای ایجاد این حس زیبایی، استفاده از شومینه آجری است. یکی از مسایل اساسی در ساخت یک شومینه آجری، انتخاب آجر مناسب می‌باشد. آجر، به عنوان سنگ […]

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

نمای آجر و سنگ، به عنوان یکی از عناصر مهم و جذاب در زیبایی و استحکام ساختمان‌ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. آجر و سنگ به عنوان مصالح سنتی با تاریخچه‌ای بسیار قدیمی، از زمانهای دور تاکنون جزئی اساسی از معماری ساختمان‌ها بوده‌اند. انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی نه تنها زیبایی […]

انواع دیوار آجری شیک

انواع دیوار آجری

در دوران‌های قدیم تا به امروز دیوارهای آجری نمادی از زیبایی و استحکام در معماری بوده‌اند. این نوع دیوارها با زیبایی طبیعی باعث جلب توجه بسیاری از طراحان و سازندگان شده‌اند. شما می‌توانید با خیالی راحت از انواع دیوارهای آجری برای ساختمان خود استفاده نمایید و حس آرامش و امنیت را برای ساکنین به ارمغان […]

کلمات کلیدی مرتبط با آجر سفال

آجر سفال جزو یکی از پر مصرف ترین مصالح مورد استفاده در دیوارهای ساختمانی است، که از خاک رس و آب تشکیل می شود و بافت بسیار سبک و مستحکمی دارد.آجر سفال بیشتر در دیوار چینی و دیوار کشی کاربرد دارد. آجر سفال وطن یکی از معتبرترین مراکز فروش آجر سفال در تمام شهرهای کوچک و بزرگ ایران است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم انواع مختلف این محصول با کیفیت، رنگ و قیمت های مختلف را به مشتریان عرضه می نمائید.

 • آجر سفال اصفهان
 • سفال
 • آجراصفهان
 • پخش آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال
 • خرید آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی
 • قیمت سفال 15 سانتی فوم دار
 • تیغه سفال فوم دار ثبات 15 سانتیمتری
 • قیمت آجر سفال 15×20 فوم دار اصفهان
 • قیمت آجر سفال فوم دار 15×40 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی قزوین
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • لیست قیمت سفال تهران
 • قیمت سفال یونولیت دار تهران
 • سفال فوم دار 15
 • قیمت سفال 10 سانتی تهران
 • قیمت سفال 10 سانتی امروز
 • قیمت سفال 10 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 10 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال فوم دار تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت تیغه سفالی
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • قیمت بلوک تیغه 10 سانتی
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سفال فوم دار20*20*15
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سه گل اصفهان
 • سفال صادراتی
 • آجر سفال تیغه
 • آجر سفال تیغه 7*20*20
 • آجر سفال نیمه 10*20*20
 • آجر سفال نیمه 20*20*20
 • آجر سقفی 40*25*25
 • آجر سقفی 50*25*25
 • کارخانه آجر سفال اصفهان
 • سفال تیغه 15
 • آجر سفال ۸ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۲۰×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی
 • آجر سفال قرمز ۲۰*۴۰
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۱۰ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۸ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۷
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۵.۵
 • آجر تیغه سفال ۱۰
 • آجر تیغه سفال ۱۵ درجه یک
 • دیوارچینی با آجر سفالی
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • آجر سفال 15
 • آجر ده سوراخ
 • آجر سفال تیغه
 • آجر ۱۰ سوراخ قرمز
 • سفال تیغه ای
 • تیغه سفالی
 • سفال سقفی
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۰
 • "۴۰ × ۲۵ × ۲۵ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۰ × ۲۰ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۵ × ۲۰ سفال سقفی "
 • 20*30*50 سفال سقفی
 • 20*20*60 سفال سقفی
 • سفال ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۵
 • قیمت آجر ده سوراخ اصفهان
 • آجر سفال درجه یک
 • تیغه ده سانتی
 • سفال تیغه ۱۰
 • فروش و ارسال آجر اصفهان
 • کاربرد سفال تیغه۱۰
 • سفال تولید شده
 • سفال تیغه ۷
 • سفال تیغه دیواری ۷
 • قیمت آجر فشاری
 • کارخانه آجر اصفهان
 • قیمت آجر نسوز کوره
 • تولید آجر
 • فروش سراسري اجر اصفهان
 • آجر لفتون قرمز درجه یک صادراتی
 • درج آگهی برای آجر سفال
 • تبلیغات برای آجر سفال
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • وزن آجر سفال 15
 • وزن آجر سفال سقفی
 • آجر سفال عایقدار ۱۵ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ارزان
 • محصولات آجر سفال
 • آجر تو کار زبره
 • قیمت آجر فشاری
 • قیمت آجر قزاقی
 • قیمت آجر گری
 • آجر های ماشینی
 • آجر شیل
 • آجر نسوز
 • آجر آنتیک
 • آجر صخره ای
 • آجر شیل آنتیک
 • آجر نما ده سوراخ
 • آجر نما قزاقی
 • آجر نما لعابی
 • آجر نما زرد درجه یک 4 سانتی
 • آجر نما زرد 5 سانتی درجه یک
 • آجر لفتون 5.5 سانتی
 • آجر نما لفتون زرد درجه یک
 • آجر نما ده سوراخه 7 سانتی
 • اجر لفتون سه طرف نما
 • آجر لفتون سه طرف نما
 • آجر نما 10 سوراخ
 • آجر نما زرد
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ

پرسش و پاسخ مرتبط به آجر سفال

 • چرا بهترین آجر برای دیوار چینی آجر سفال است ؟

  آجر سفال به دلیل قیمت مناسب و استحکام بالا مورد پسند اکثر پیمانکاران و ساختمان سازان می باشد که در ساخت و ساز استفاده می نمایند. آجر سفال به دلیل بافت سبک بهترین گزینه جهت استفاده در دیوار چینی می باشند.نکته ای باید رعایت شود آجر سفال نباید برای دیوارهای باربر استفاده شود.

 • هزینه آجر سفال در دیوار چینی به صورت متری حساب می شود. که بر اساس ابعاد آجر سفال و هزینه حمل و نقل متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ها و هزینه حمل و نقل آجر سفال که به تعداد نیرو به کار گرفته شده و هزینه مسیر وابسته است متغیر است شما می توانید با مشاوران و کارشناسان آجر سفال وطن در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ها را از ما بخواهید.

 • - آجر سفال مرغوب داراي شكل هندسي كامل و منظم می باشد.
  - رنگ آجر سفال بايد یکپارچه باشد. این مسئله نشان دهنده یکنواخت بودن مواد بکار رفته در ساخت و پخت آجر سفال می باشد.
  - بافت آجر سفال بايد یکدست باشد.
  - سطح آجر سفال باید بدون حفره و آلوئك باشد.
  - آجر سفال باید به گونه ای سخت و همگن باشد که با کشیدن ناخن بر روی آن خط نیفتد.
  - آجر سفال مرغوب در برخورد با آجر سفال دیگری باید صدای زنگ دهد زیرا این صدا نشان دهنده سلامت آجر سفال می باشد.
  - آجر سفال مرغوب باید آب کمی را جذب کند زیرا آجر سفال پوکی که آب جذب می کند در فصل سرما یخ می زند و خرد می شود.
  - آجر سفال سالم شوره نمی زند اگر چنین چیزی اتفاق افتاد یعنی املاح، نمک ها و آهک آن بیش از حد است و آجر سفال نامرغوب است.

 • در ساختمان سازی مدرن و امروزی، دیوارها دیگر نقش باربری ندارند و وزن وارد شده از طریق اسکلت ساختمان به فونداسیون و زمین منتقل می شود، از این رو دیوارها نیاز به استحکام اضافه ندارند بنابراین انتخاب آجر سفال در بهینه شدن هزینه و کاهش وزن ساختمان نقش به سزایی دارد از اینرو اهمیت استفاده از آجر سفال مرغوب مشخص می شود.

 • آجر سفال وطن در اصفهان با عرضه آجرسفال به دلیل کیفیت و مرغوب از محبوبیت خاصی بین مشتریان در سراسر کشور برخوردار است. مجموعه سفال وطن به صورت اختصاصی فروش و ارسال آجر سفال اصفهان می پردازد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط و مشاوره آجر سفال با قیمت مناسب و میزان آجر مورد نیاز در متر مربع از طریق فرم درخواست آجر و قسمت تماس با ما با کارشناسان و مشاوران آجر سفال وطن در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی