مزایا و معایب آجر فشاری چیست؟

 • تاریخ نشر : 0/04/1
 • نویسنده : آجر سفال وطن
 • تعداد بازدید :


آجر فشاری

آجر فشاری، از قدیمی ترین انواع تولید آجر است. نام های دیگر آن، آجر های گری یا آجر زبره یا آجر فشاری است. ابعاد آن 22× 10× 5/ 5 يا با همين طول و عرض ولى به ضخامت 4 یا 3 سانتی متری تهيه مى شود. از آن جايى که موقع خشت زدن با دست، گوشه هاى گل در قالب با انگشت فشار داده مى شد، اين آجر به فشارى مشهور شد. اين نوع آجر براى گرى چينى، استفاده مى شود.


از آجر فشاری در گذشته در نقش دیوار های باربر ساختمان ها، طاق ضربى، ديوارهاى حمال، جدا کننده و هم چنين به صورت آبساب براى نماسازى به صورت وسیع به کار برده می شد. به مرور زمان به علت وزن زیاد آن و نیز مرتفع شدن سازه ها از کاربرد در دیوار چینی به کاربرد در فونداسیون سازی تغییر کاربری پیدا کرد. به تبع آن میزان مصرف آن نیز کاهش پیدا کرد. در این مطلب از سایت آجر سفال وطن به معرفی آجر فشاری، انواع آن و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت.


آجر فشاری چیست؟

این آجر از خشت که منظور خاک رس و آب است، ساخته می‌شود. به دلیل مشخصات مکانیکی و شیمیایی متمایز این آجر، یکی از پراستفاده‌ترین مصالح در صنعت ساختمان سازی است. با اینکه امروزه به نسبت گذشته از محبوبیت استفاده این آجر کاسته شده است، ولی آجر فشاری همچنان به عنوان قالب‌بندی فونداسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل نام‌گذاری این نوع آجر این است که در ابتدا، خشت آن با دست زده می‌شد و با فشار دستی کارگران خشت زن گوشه‌های قالب به وسیله گل مخصوص پر می شد. این نوع آجر معمولاً در سفت کاری و زیرکاری ساختمان به کار می‌رود. ابعاد استاندارد آجرهای فشاری ۲۱٫۵×۱۰×۵
و ۲۱٫۵×۱۰×۵٫۵ است.

در ساختمان های امروزی از این آجر استفاده نمی شود. این نوع آجر نسبت به تیغه سفالی یا آجر سفال از مقاومت فشاری بالاتری برخوردار است. آجر سفالی از نظر ساخت، شکل، رنگ و مشخصات فنی در نهایت دقت تهیه می‌شود. تیغه های سفالی بسته به شکل آن ها در نقاط مختلف ساختمان استفاده می‌شوند.

آجر فشاری

به علت جذب کم آب در آجرهای سفالی، به منظور چسبندگی مناسب با ملات، انواع آجر سفال سوراخ‌دار را مورد استفاده قرار می‌دهند. از دیگر خواص آن‌ها سبکی است که باعث بالا رفتن سرعت اجرا می‌شود. برای خرید آجر اصفهان و اطلاع از قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان می توانید به وب سایت مراجعه فرمایید.


انواع آجر فشاری

آجرهای فشاری موجود در بازار انواع مختلفی دارد که در زیر به معرفی آن‌ها می پردازیم.

 

آجر فشاری سبز

آجر سبز از نوع فشاری است. این نوع آجر در کوره حرارت بیشتری می بیند و رنگ آن کبود و کم رنگ یا سبز شده و به علت پخت زیاد بسیار مقاوم، محکم و بادوام است. بنابراین در جاهایی که نیاز به مقاومت بیشتری است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.


آجر سفال جوش

به علت زیادی حرارت در نزدیکی شعله کوره‌های آجرپزی، آجرهای آن محل ذوب شده و شکل هندسی خود را از دست می دهند. بنابراین به هم می‌چسبند. این آجر در پی سازی و زیرسازی به کار می‌رود و به صورت بلوری بوده و بسیار مقاوم است.


آجر سفال خام

آجر خام در اثر کمی حرارت رنگش تغییر یافته ولی نامرغوب است. این آجر نباید در آجرچینی از آن استفاده شود. در کوره‌های آجرپزی مجدداً در همان جاهای قبلی خود چیده می‌شود.


ویژگی های آجر فشاری

 • این محصول از استحکام بالایی برخوردار است.
 •  موردی از این محصول با استفاده از برش بلوک های بزرگ و با استفاده از دستگاه پرس ساخته می شود. به این نوع آجر، آجر فشاری ماشینی گفته می شود.
 •  از جمله فاکتورهایی خرید این محصول وزن هر قالب آجر، ابعاد و استحکام فشاری است.
 •  رنگ آجر فشاری موجود در بازار زرد یا قرمز و ما بین این دو است. این تغییر رنگ به دمای پخت آجر، نوع خاک و فرمول مورد استفاده در تولید این محصول وابسته است. هرچه دمای پخت این آجر بالاتر باشد، رنگ آجر روشن تر شده و از کیفیت بهتری برخوردار است.
 • وزن آجر فشاری حدود ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب بوده و وزن هر یک از آن ها حدود ۲ کیلوگرم است.
 •  این محصول از مقاومت بالایی در برابر تاثیرات محیطی برخوردار بوده و مقاومت فیزیکی بالایی دارد.
 • مقاومت در برابر یخ‌زدگی آجر فشاری می‌تواند به 300 چرخه برسد. این امر باعث شده برای ساخت تأسیسات در مناطق سردسیر، محصولی مناسب باشد.
آجر فشاری

ویژگی کاربردی آجر فشاری

 • از آن جایی که این آجر ظاهری طبیعی دارد، از آن در طراحی نما ساختمان استفاده می شود.
 • این آجر مقاومت بالایی در برابر تأثیرات تهاجمی محیطی دارد. در مقایسه با دیگر آجرها آجر گری از دوام و مقاومت فیزیکی بالایی دارد. از لحاظ ظاهری، تا حدودی یادآور سنگ طبیعی است و باعث می‌شود از آن در طراحی نمای ساختمان‌ها استفاده شود.
 • این آجر از قابلیت حفظ گرما در داخل فضا برخوردار نیست. بنابراین به راحتی گرما را به بیرون انتقال می دهد؛ به همین خاطر از آن در ساخت خانه های مسکونی در مناطق سردسیر استفاده نمی شود.
 • میزان جذب آب این متریال بین ۳ تا ۷ درصد است. همین ویژگی سبب می شود از این محصول در طراحی نما و در مناطق مرطوب استفاده شود.
 • استحکام آجر فشاری توسط چگالی آن محاسبه می‌‌شود. به طور متوسط 1600 کیلوگرم بر متر مکعب است. از چنین آجری می‌توان برای ساخت دیوارهای باربر در ساختمان های بنایی استفاده کرد.
 • میزان جذب آب آجر فشاری نشان می‌دهد چه مقدار رطوبت را در مدت معینی می‌تواند جذب کند. این ویژگی به ما این امکان را می‌دهد تا با اطمینان بیشتر از آجر گری برای دکوراسیون خارجی نما در مناطقی با آب و هوای مرطوب و دریایی استفاده کنیم.


مزایا آجر فشاری

استفاده از این آجر زبره مزایایی به همراه دارد.در این ادامه این مطلب به تعدادی از مزایای آجر زبره اشاره می کنیم:

 1. دسترسی به این محصول در مناطق مختلف آسان است. از این رو به راحتی می توان آن را خریداری و مورد استفاده قرار داد.
 2. آجر گری نسبت به سایر آجرها از قیمت پایین تری برخوردار است.
 3. آجر زبره از چسبندگی خوبی با ملات سیمانی برخوردار است.

افزایش مقاومت در برابر اثرات دما و رطوبت شدید، استفاده از این آجر را در حین ساخت روکش و پوشش بنا در مناطق با آب و هوای مرطوب را بدون محدودیت امکان‌پذیر می‌کند.

 • این نوع آجر را می‌توان در تمام مناطق کشور به راحتی تهیه کرد، پس سطح دسترسی بالایی دارد.
 • این محصول با حفظ خواص فیزیکی و شیمیایی و عملکرد خود، از طول عمر بالایی برخوردار است.
 • دوام بالای آجر توپر، این مصالح ساختمانی را نسبت به دیگر انواع آجر متمایز کرده است. این آجر با حفظ خواص و عملکرد خود، قادر به داشتن عمری در حدود دویست سال است.
 • آجر فشاری نمونه ای از مصالح ساختمانی با مقاومت بالا در برابر ضربه شناخته می شود.
 • دارای ایمنی مطلق برای سلامتی انسان و خلوص اکولوژیکی ناشی از عدم وجود ناخالصی‌های مضر در ترکیب خود است.
 • مقاومت بالای این محصول در برابر رطوبت، امکان استفاده از آن بدون هیچ محدودیتی را فراهم کرده است.
 • سطح آجر دارای خاصیت ضد بخار است، به طوری که گرد و غبار و دوده در اثر باران جذب و شسته نمی‌شوند.


معایب استفاده از آجر فشاری


مانند هر محصول دیگری استفاده از آجر گری نیز معایبی را به همراه دارد. در ادامه به تعدادی از معایب آجر زبره اشاره می کنیم:

 • آجر فشاری از وزن بالایی برخوردار بوده و همین امر سبب افزایش وزن ساختمان می شود.
 • آجر گری قادر به حفظ گرما نیست. بنابراین نمی توان از این آجر به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. ین خصوصیت آجر گری می تواند باعث بالا رفتن هدر رفت انرژی و افزایش هزینه های ناشی از آن شود.
 • امکان تغییر شکل آجر گری به دلیل انبساط حرارتی، وجود دارد. بنابراین امکان دارد پس از گذشت مدتی در آن ترک ایجاد شود.

کاربرد آجر فشاری

اگرچه این محصول نمونه ای از مصالح ساختمانی قدیمی به شمار می آید، اما هم چنان کاربردهایی در صنعت ساخت و ساز دارد. آجر گری شکوه گذشته خود را ندارد، ولی به طور کامل از صنعت عمرانی حذف نشده است. اهمیت استفاده از این آجرها همچنان بر پایه ویژگی‌های خاصی که دارد استوار است. که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این محصول در دیوار چینی و کرسی چینی پی دیوار استفاده می شود.
 • برای ساخت دیوارهای باربر می توان از آجر فشاری استفاده کرد.
 • اغلب از این محصول برای قالب بندی فونداسیون استفاده می شود.
 • این محصول گزینه ای مناسب برای انتخاب در ساخت دیوار حیاط و ویلا است.
 • در گذشته این آجر برای ساخت طاق ضربی مورد استفاده بوده است.


محاسبه تعداد آجر فشاری

تعداد آجرهای فشاری در هر تن در حدود ۴۵۰ تا ۵۰۰ آجر است. برای محاسبه تعداد آجرهای فشاری باید به مقطع و نمای دیوار و درک صحیح از چیدمان آجرها توجه ویژه ای داشت.
هم چنین آن چه که باید مورد توجه قرار گیرد، نوع چیدمان دیوار هست؛ برای مثال این که آیا از یک چیدمان معمولی برای ساخت دیوار استفاده شده است یا خیر. در صورتی که این اصل اساسی در این قبیل محاسبات رعایت شود، درصد قابل توجهی از اشتباهات برطرف شده و نتایج قابل اطمینان تری به دست خواهد آمد.

آجر فشاری

شکل یک دیوار با ضخامت ۳۰ سانتی را در نظر بگیرد، به ازای هر آجری که در نمای دیوار دیده می‌شود دو آجر نیز در قسمت پشتی است، به عبارت دیگر زمانی که شما با توجه به نمای دیوار محاسباتتان را انجام می‌دهید این محاسبات، ضخامت دیوار و تعداد آجر های پشت کار را در نظر نخواهد گرفت، لذا نتیجه به دست آمده را در عدد ۳ ضرب خواهید کرد.


این روال برای دیوار با ضخامت ۲۰ و ۴۰ سانتی نیز قابل تعمیم است ولی همواره توجه به مقطع و نما به صورت همزمان مد نظر خواهد بود. به عنوان یک حساب سر انگشتی در مورد محاسبه تعداد آجر می‌توان این‌گونه گفت که تعداد آجر دیوار ۲۰، ۳۰ و ۴۰ سانتیمتری به ترتیب دو، سه و چهار برابر دیوار ۱۰ سانتیمتری خواهد بود. این ضرایب صرفاً با توجه به چیدمان معمول به دست آمده است و در صورتی که چیدمانی به غیر از آن که در جزئیات آمده، استفاده شود مطمئناً ضرایب نیز تغییر پیدا خواهد کرد.


تعداد آجر فشاری مورد نیاز دیوار چینی

برای محاسبه تعداد آجر فشاری مورد نیاز بر پایه دیوار 10 سانتی به این نسبت این گونه عمل می کنیم:

 • تعداد آجر مورد نیاز دیوار 20 سانتی متری=2 برابر دیوار 10 سانتی متری
 • تعداد اجر دیوار 30 سانتی متری=3 برابر دیوار 10 سانتی متری
 • تعداد اجر دیوار 40 سانتی متری=4 برابر دیوار 10 سانتی متری


ابعاد استانداردی که برای یک اجر فشاری وجود دارد عبارت است از:51021.5 و 5.51021.5. تعداد آجر فشاری مورد نیاز برای دیوار 10 سانتی متری با اجر فشاری 5 سانتی متر:

 • تعداد آجر 5 سانتی مورد نیاز در 1 متر طول=(21.5+1)/100
 • تعداد 5 سانتی مورد نیاز در 1 متر ارتفاع=(5+1)/100
 • تعداد آجر فشاری 5 سانتی مورد نیاز برای یک متر مربع=تعداد اجر مورد نیاز برای 1 متر طول*تعداد آجر مورد نیاز برای یک متر ارتفاع


آجر فشاری نما

از آجر فشاری نما در گذشته استفاده بیشتری داشت. این آجر ها در ساخت نمای خانه ها مورد استفاده قرار می گرفت. در حال حاضر برای بخش های خاص دیگری از ساختمان نیز، از این نوع آجر استفاده می شود
کیفیت آجر فشاری نما به موارد و عوامل خاصی بستگی دارد. آجر فشاری از آب و خاک رس (گل) تشکیل می شود. دانستن نسبت ترکیب آب و گل و رعایت نسبت آن ها بسیار حائز اهمیت است. پس از مخلوط شدن مواد اولیه، گل را قالب می گیرند و در نور مستقیم آفتاب قرار می دهند تا آب آن خشک شود.

انتخاب آجر برای نمای ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علت آن نیز; این امر است که نمای ساختمان قسمت بیرونی آن است. نمای بیرونی ساختمان; برای تمام افراد قابل مشاهده است. این قسمت در مقابل سرما; گرما قرار دارد. بنابراین در صورتی که آجر مناسبی برای آن انتخاب نشود; در زمان کوتاهی فرسوده و از حالت طبیعی خارج می شود.

یکی از بهترین و می توان گفت قدیمی ترین آجرهایی که برای نمای ساختمان استفاده می شود; آجر فشاری است. این آجر دارای طرح ها و رنگ های مختلفی است. به دلیل این که; دارای استحکام قابل توجهی که در برابر سرما و گرما از خود نشان می دهد; در برابر میان دیگر آجرها طرفداران زیادی دارد. آجر فشاری نما; به یکی از پرفروش ترین آجرهای موجود در بازار تبدیل شده است.


موارد استفاده از آجر فشاری نما

همان‌طور که بیان کردیم، آجر فشاری به نسبت آجرهای دیگر; از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. این آجر در مقابل عوامل مختلفی مانند گرما; یخ زدگی به سختی دچار آسیب می شود. این محصول رطوبت موجود در هوا را; کمتر به خود جذب می کند و همین امر باعث می شود; عمر طولانی تری نسبت به آجرهای دیگر دارد. به دلیل ویژگی های مثبت و مزایای فراوانی که این محصول دارد; از آن در موارد مختلفی استفاده می شود که از جمله موارد استفاده آجر فشاری نما می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • استفاده از این آجر به عنوان نمای منازل مسکونی
 • استفاده از آجر فشاری برای نمای مکان های تجاری
 • استفاده از این آجر برای زیبا سازی حیاط درون منزل


قیمت آجر فشاری نما

افرادی که قصد خرید این محصول را دارند و به دنبال قیمت آن در بازار هستند; باید بدانند که شرکت های گوناگونی در ایران وجود دارد; که این محصول را با کیفیت های گوناگون تولید می کنند. به همین دلیل قیمت آن; با توجه به فاکتورهای مختلف مانند شرکت تولید کننده; مواد اولیه مورد استفاده، میزان کیفیت متفاوت است. همچنین خرید عمده می‌تواند; برای خریداران این محصول بسیار به صرفه بوده و همچنین واسطه ها را در مسیر خرید محصول مورد نیاز خود حذف کنند; و به این ترتیب خرید بهتر و مطمئن تری را تجربه کنند.


ویژگی های آجر فشاری نما

آجر فشاری نما بواسطه ی رنگ های متنوع و لعابی که روی آن کشیده می شود; بسیار زیبا بوده که در طراحی نمای بیرونی ساختمان کاربرد فراوانی دارد. آجر نما; نسبت به آجر معمولی دارای وزن بسیار سبک تر; قیمت به صرفه تر و قابلیت نصب آسان تری دارد. انواع آجر فشاری نما; در بازار موجود است که هرکدام دارای رنگ و طرح های متنوعی هستند.

از ویژگی های این نوع آجر ها می توان به دوام بالای آن ها; در برابر لقی و شوره زدن اشاره کرد. این آجر به گونه ایی تولید می شود که; در هنگام استفاده، نیاز به اندود کاری ندارد. نحوه تولید این نوع مصالح به دو صورت دستی و ماشینی; همانند آجر های معمولی است. این آجر ها سبب افزایش مقاومت نمای ساختمان در برابر فرسایش می شوند.

همچنین این نوع آجر به دلیل سطح صاف و صیقلی که دارد; مانع از نفوذ آب و مواد شیمیایی می شود. از جمله مواردی که باید در هنگام آجر فشاری نما; دقت داشت توجه به ضریب انقباض و انبساط لعاب است. چنانچه انتخاب درستی; صورت نگیرد در هنگام تغییرات دمایی، سطح آن ترک بر می دارد.

 

جمع بندی

همان طور که در این مطلب بیان کردیم; یکی از قدیمی ترین انواع آجر که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد; آجر فشاری است. این آجر با نام های گری، زبره و توپر نیز; شناخته می شود. این محصول در ساختمان سازی نمونه ای از پرمصرف ترین انواع مصالح ساختمانی; در گذشته به شمار می رفته است.


به طور کلی آجرهای فشاری نمونه ای از قدیمی ترین انواع مصالح ساختمانی شناخته می شوند; که نسبت به گذشته استفاده زیادی از آن ها نمی شود. اما با این حال; هنوز در صنعت ساخت و ساز از آن ها استفاده شده و به طور کامل; کنار گذاشته نشده اند. بنابراین نمی توان از پیشرفت‌های فناوری در تولید مصالح ساختمانی جدید غافل شد.

برای بهینه کردن هزینه‌های ساخت; افزایش مقاومت سازه در برابر نیروی زلزله; کاهش وزن ساختمان و موارد دیگر; باید کم کم شاهد به کنار رفتن مصالحی همانند آجر فشاری بود. امروزه با تولید مصالح نوین و به منظور بالا بردن استانداردهای ساختمانی; این گونه مصالح به مرور جایگاه خود را از دست داده اند و مصالح جدید جایگزین آن ها شده اند.


برای آگاهی از آخرین قیمت آجر سفال فوم دار 15×40 سانتی اصفهان; قیمت سفال 15 سانتی فوم دار و خرید آجر اصفهان می توانید به وب سایت مراجعه کنید و با مطالعه مشخصات محصولات; موجود از آخرین و به روزترین قیمتی که در بازار ارائه می شود باخبر شوید.

سخن آخر

افتخار آن را داریم تا موضوعات زیر را جهت مطالعه بیشتر خدمتتان معرفی نماییم. این مطالب را در سایت آجر وطن مطالعه نمایید

آجر سفال –  کارخانه آجر سفال اصفهانفروش آجر و سفالآجر سفال ۱۰ سانتیبلوک سفال فوم دارخرید اینترنتی آجر ده سوراخقیمت فروش اینترنتی آجر سفال اصفهانکارخانه آجر لفتونآجر لفتون ۵.۵ سانتیآجر ده سوراخآجر لفتون قرمز

مطالب آموزشی مرتبط با آجر

در بخش مطالب آموزشی آجرسفال وطن می توانید مطالب مرتبط با آجرسفال را مطالعه نمائید و دانش کاملی از شناخت انواع آجر سفال، تفاوت انواع آجر سفال با یکدیگرکه این امر سهولت در انتخاب آجرسفال و خرید آجر سفال مناسب مورد نیاز شما را تامین می نمائید.

ماندگاری بالا آجر در ساخت و ساز

دلایل استفاده از آجر در ساخت و ساز

وقتی به ساخت‌و‌ساز فکر می‌کنیم، آجر یکی از عوامل بنیادی و اساسی است که در زمینه این صنعت با ارزش بسیار بالا شناخته می‌شود. آجر، به تنهایی نه تنها یک مصالح ساختمانی است بلکه نمادی از تاریخ و اصالت نیز محسوب می‌شود. استفاده از آجر در ساختمان‌ها،  به دلیل پایداری، مقاومت، و زیبایی طبیعی که […]

شومینه آجری شیک ساخته شده از آجر

شومینه آجری از چه آجری ساخته می شود ؟

در دنیای امروزی پر از فن‌آوری و نوآوری، همواره به دنبال راهی برای احساس آرامش از زندگی در محیط‌های زیبا و گرم هستیم. از راه‌حل‌های ارزان و شگفت‌انگیز برای ایجاد این حس زیبایی، استفاده از شومینه آجری است. یکی از مسایل اساسی در ساخت یک شومینه آجری، انتخاب آجر مناسب می‌باشد. آجر، به عنوان سنگ […]

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

نمای آجر و سنگ، به عنوان یکی از عناصر مهم و جذاب در زیبایی و استحکام ساختمان‌ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. آجر و سنگ به عنوان مصالح سنتی با تاریخچه‌ای بسیار قدیمی، از زمانهای دور تاکنون جزئی اساسی از معماری ساختمان‌ها بوده‌اند. انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی نه تنها زیبایی […]

انواع دیوار آجری شیک

انواع دیوار آجری

در دوران‌های قدیم تا به امروز دیوارهای آجری نمادی از زیبایی و استحکام در معماری بوده‌اند. این نوع دیوارها با زیبایی طبیعی باعث جلب توجه بسیاری از طراحان و سازندگان شده‌اند. شما می‌توانید با خیالی راحت از انواع دیوارهای آجری برای ساختمان خود استفاده نمایید و حس آرامش و امنیت را برای ساکنین به ارمغان […]

کلمات کلیدی مرتبط با آجر سفال

آجر سفال جزو یکی از پر مصرف ترین مصالح مورد استفاده در دیوارهای ساختمانی است، که از خاک رس و آب تشکیل می شود و بافت بسیار سبک و مستحکمی دارد.آجر سفال بیشتر در دیوار چینی و دیوار کشی کاربرد دارد. آجر سفال وطن یکی از معتبرترین مراکز فروش آجر سفال در تمام شهرهای کوچک و بزرگ ایران است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم انواع مختلف این محصول با کیفیت، رنگ و قیمت های مختلف را به مشتریان عرضه می نمائید.

 • آجر سفال اصفهان
 • سفال
 • آجراصفهان
 • پخش آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال
 • خرید آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی
 • قیمت سفال 15 سانتی فوم دار
 • تیغه سفال فوم دار ثبات 15 سانتیمتری
 • قیمت آجر سفال 15×20 فوم دار اصفهان
 • قیمت آجر سفال فوم دار 15×40 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی قزوین
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • لیست قیمت سفال تهران
 • قیمت سفال یونولیت دار تهران
 • سفال فوم دار 15
 • قیمت سفال 10 سانتی تهران
 • قیمت سفال 10 سانتی امروز
 • قیمت سفال 10 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 10 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال فوم دار تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت تیغه سفالی
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • قیمت بلوک تیغه 10 سانتی
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سفال فوم دار20*20*15
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سه گل اصفهان
 • سفال صادراتی
 • آجر سفال تیغه
 • آجر سفال تیغه 7*20*20
 • آجر سفال نیمه 10*20*20
 • آجر سفال نیمه 20*20*20
 • آجر سقفی 40*25*25
 • آجر سقفی 50*25*25
 • کارخانه آجر سفال اصفهان
 • سفال تیغه 15
 • آجر سفال ۸ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۲۰×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی
 • آجر سفال قرمز ۲۰*۴۰
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۱۰ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۸ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۷
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۵.۵
 • آجر تیغه سفال ۱۰
 • آجر تیغه سفال ۱۵ درجه یک
 • دیوارچینی با آجر سفالی
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • آجر سفال 15
 • آجر ده سوراخ
 • آجر سفال تیغه
 • آجر ۱۰ سوراخ قرمز
 • سفال تیغه ای
 • تیغه سفالی
 • سفال سقفی
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۰
 • "۴۰ × ۲۵ × ۲۵ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۰ × ۲۰ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۵ × ۲۰ سفال سقفی "
 • 20*30*50 سفال سقفی
 • 20*20*60 سفال سقفی
 • سفال ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۵
 • قیمت آجر ده سوراخ اصفهان
 • آجر سفال درجه یک
 • تیغه ده سانتی
 • سفال تیغه ۱۰
 • فروش و ارسال آجر اصفهان
 • کاربرد سفال تیغه۱۰
 • سفال تولید شده
 • سفال تیغه ۷
 • سفال تیغه دیواری ۷
 • قیمت آجر فشاری
 • کارخانه آجر اصفهان
 • قیمت آجر نسوز کوره
 • تولید آجر
 • فروش سراسري اجر اصفهان
 • آجر لفتون قرمز درجه یک صادراتی
 • درج آگهی برای آجر سفال
 • تبلیغات برای آجر سفال
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • وزن آجر سفال 15
 • وزن آجر سفال سقفی
 • آجر سفال عایقدار ۱۵ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ارزان
 • محصولات آجر سفال
 • آجر تو کار زبره
 • قیمت آجر فشاری
 • قیمت آجر قزاقی
 • قیمت آجر گری
 • آجر های ماشینی
 • آجر شیل
 • آجر نسوز
 • آجر آنتیک
 • آجر صخره ای
 • آجر شیل آنتیک
 • آجر نما ده سوراخ
 • آجر نما قزاقی
 • آجر نما لعابی
 • آجر نما زرد درجه یک 4 سانتی
 • آجر نما زرد 5 سانتی درجه یک
 • آجر لفتون 5.5 سانتی
 • آجر نما لفتون زرد درجه یک
 • آجر نما ده سوراخه 7 سانتی
 • اجر لفتون سه طرف نما
 • آجر لفتون سه طرف نما
 • آجر نما 10 سوراخ
 • آجر نما زرد
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ

پرسش و پاسخ مرتبط به آجر سفال

 • چرا بهترین آجر برای دیوار چینی آجر سفال است ؟

  آجر سفال به دلیل قیمت مناسب و استحکام بالا مورد پسند اکثر پیمانکاران و ساختمان سازان می باشد که در ساخت و ساز استفاده می نمایند. آجر سفال به دلیل بافت سبک بهترین گزینه جهت استفاده در دیوار چینی می باشند.نکته ای باید رعایت شود آجر سفال نباید برای دیوارهای باربر استفاده شود.

 • هزینه آجر سفال در دیوار چینی به صورت متری حساب می شود. که بر اساس ابعاد آجر سفال و هزینه حمل و نقل متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ها و هزینه حمل و نقل آجر سفال که به تعداد نیرو به کار گرفته شده و هزینه مسیر وابسته است متغیر است شما می توانید با مشاوران و کارشناسان آجر سفال وطن در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ها را از ما بخواهید.

 • - آجر سفال مرغوب داراي شكل هندسي كامل و منظم می باشد.
  - رنگ آجر سفال بايد یکپارچه باشد. این مسئله نشان دهنده یکنواخت بودن مواد بکار رفته در ساخت و پخت آجر سفال می باشد.
  - بافت آجر سفال بايد یکدست باشد.
  - سطح آجر سفال باید بدون حفره و آلوئك باشد.
  - آجر سفال باید به گونه ای سخت و همگن باشد که با کشیدن ناخن بر روی آن خط نیفتد.
  - آجر سفال مرغوب در برخورد با آجر سفال دیگری باید صدای زنگ دهد زیرا این صدا نشان دهنده سلامت آجر سفال می باشد.
  - آجر سفال مرغوب باید آب کمی را جذب کند زیرا آجر سفال پوکی که آب جذب می کند در فصل سرما یخ می زند و خرد می شود.
  - آجر سفال سالم شوره نمی زند اگر چنین چیزی اتفاق افتاد یعنی املاح، نمک ها و آهک آن بیش از حد است و آجر سفال نامرغوب است.

 • در ساختمان سازی مدرن و امروزی، دیوارها دیگر نقش باربری ندارند و وزن وارد شده از طریق اسکلت ساختمان به فونداسیون و زمین منتقل می شود، از این رو دیوارها نیاز به استحکام اضافه ندارند بنابراین انتخاب آجر سفال در بهینه شدن هزینه و کاهش وزن ساختمان نقش به سزایی دارد از اینرو اهمیت استفاده از آجر سفال مرغوب مشخص می شود.

 • آجر سفال وطن در اصفهان با عرضه آجرسفال به دلیل کیفیت و مرغوب از محبوبیت خاصی بین مشتریان در سراسر کشور برخوردار است. مجموعه سفال وطن به صورت اختصاصی فروش و ارسال آجر سفال اصفهان می پردازد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط و مشاوره آجر سفال با قیمت مناسب و میزان آجر مورد نیاز در متر مربع از طریق فرم درخواست آجر و قسمت تماس با ما با کارشناسان و مشاوران آجر سفال وطن در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی