برای دیوار چینی کدام نوع آجر مناسب است؟

 • تاریخ نشر : 0/04/2
 • نویسنده : آجر سفال وطن
 • تعداد بازدید :


دیوار چینی

دیوار چینی ساختمان یکی از مراحل سفت کاری ساختمان است. انتخاب مصالح مناسب برای دیوار چینی ساختمان ضروری است. برای انتخاب مصالح با کیفیت باید دقت به خرج داد و با تحقیق در مورد مصالح ساختمانی، آنچه را که برای ساختمان مورد نظر مناسب است، انتخاب کنید. دیوار چینی ساختمان از گذشته انجام می گرفته است و با پیشرفت تکنولوژی دچار تغییرات شده است.

دیوار چینی ساختمان با استفاده از روش های جدید در ساخت و ساز و با مصالحی که از نظر کیفیت و کمیت نسبت به مصالح قبلی بهتر هستند، صورت می گیرد. در انتخاب مصالح مناسب باید با صرف وقت و زمان، موردی را انتخاب کنید که از نظظر اقتصادی به صرفه باشد و همچنین از نظر استحکام و کارایی از آن اطمینان داشته باشید.

پس انتخاب مصالح دیوار چینی، بزرگترین دغدغه سازنده ها است. با توجه به اهمیت مصالح مناسب برای دیوار چینی ساختمان، در این مقاله از سایت آجر سفال وطن به بررسی انواع آجر مناسب برای دیوار چینی می پردازیم. با ما همراه باشید.


اصول صحیح دیوار چینی

همان طور که گفته شد، در دیوار چینی ساختمان باید اصول صحیح برای انجام کار در نظر گرفته و رعایت شود. منظور از اصول صحیح دیوارچینی، اقداماتی مانندانتخاب افراد متخصص در زمینه دیوارچینی، انتخاب بهترین مصالح مورد نیاز برای دیوارچینی و به کار بستن اصول فنی در هنگام دیوارچینی ساختمان است که قبل، حین و بعد از دیوارکشی باید صورت گیرد.

منظور از عملیات دیوارچینی ساختمان به چیدن و کنار هم قرار گرفتن آجرهای ساختمانی به همراه سایر مصالح ساختمانی برای اجرای دیوارهای ساختمان طبق یک الگوی اتصال مخصوص است.

اصول صحیح دیوارچینی ساختمان به انتخاب مصالح مناسب و افراد ماهر در زمینه دیوارچینی اشاره می کند. به دلیل اینکه روش صحیح دیوارچینی منجر به استحکام و پایداری دیوار می شود. همچنین در اصول صحیح دیوارچینی به کیفیت مصالحی نظیر انواع آجر های ساختمانی یا بلوک سیمانی، کیفیت اصول فنی در دیوارچینی، نحوه صحیح دیوارچینی و کیفیت سیستم ساختمان اشاره دارد.

در صورتی که برای دیوار چینی ساختمان طبق اصول صحیح دیوار چینی عمل شود، می توانید اطمینان حاصل کنید که،هزینه تعمیر و نگهداری دیوار و در نتیجه عمر مفید ساختمان افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین ظاهری زیبا و ماندگار با کیفیت بالا از ساختمان ثمره رعایت روش صحیح دیوار چینی است. تاکید بر رعایت اصول صحیح دیوارچینی ساختمان همچنین به این دلیل صورت می گیرد که در صورتی که به درستی انجام نگیرد در مرحله نازک کاری ساختمان نیز مشکل پیش خواهد آمد.

آجر سفال

یکی دیگر از نکات مهم که نشان می دهد اهمیت رعایت اصول صحیح دیوارچینی الزامی است، این است که انجام اصول دیوارکشی علاوه بر عایق کاری صوتی و حرارتی، مقاومت دیوار و ساختمان در برابر آتش سوزی، زلزله، آب و هوا بیشتر می شود.

 

بهترین مصالح برای دیوار چینی

تا این قسمت مطلب به اهمیت اصول صحیح دیوار چینی ساختمان پرداختیم. یکی دیگر از موارد مهم انتخاب مصالح ساختمانی مناسب برای دیوارچینی ساختمان است. با توجه به نوع پروژه، نیروری متخصص پروژه و هزینه و بودجه ای که برای آن در نظر گرفته می شود، مصالح مورد نیاز انتخاب می شود. هر چقدر بیشتر زیر نظر مهندسمتخصص خرید مصالح برای ساخت دیوار انجام و هزینه شود، دیوار چینی زیبا و صاف به عمل خواهد آمد. دیوارهای داخلی ساختمان به منظور جدا کننده قسمت های مختلف از هم ایجاد می شوند. دیوارهای خارجی علاوه بر اینکه برای ایجاد خصوصیت حفظ حریم شخصی ایجاد می شوند، باید نشان دهنده سلیقه و پاسخ مناسب در برابر تغییرات آب و هوایی باشند.

مصالحی که در دیوارکشی مورد استفاده قرار می گیرند، با توجه به مواد و فرآیندی‌‌هایی که در ساخت مصالح به کار برده‌‌ می‌شود، در انواع مختلفی تولید می شوند. در بازارهای ایران نیز انواع مختلفی از مصالح برای دیوار چینی استفاده می شود. انتخاب مصالح مناسب بستگس به بودجه و کاربرد آن در پروژه ساختمانی دارد. با توجه به هزینه ای که برای خرید مصالح در نظر گرفته می شود انتخاب های محدودی پیش رو خواهد بود. از جمله مصالحی که برای دیوار چینی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند موارد زیر است:

 • آجر
 • بلوک سفالی
 • بلو ک سیمانی

 

آجر: از بهترین مصالح دیوار چینی

انواع آجر در طرح ها و رنگ های مختلفی تهیه و تولید می شوند و از مصالح با کاربرد فراوان در ساختمان سازی محسوب می شود. به دلیل در دسترس بودن مواد اولیه برای تولید آجر در کشور هزینه تولید آجر نسبت به سایر مصالح کمتر است و بنابراین استفاده از آن برای ساختمان سازی به صرفه است. همین موضوع نیز باعث شده است که آجر به عنوان یکی از رایج‌ترین مصالح دیوار چینی مورد استفاده قرار گیرد.

مصالح دیگری نیز برای دیوار چینی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. مصالح جدید نیاز به سیمان و بتن کمتری در اجرا دارند. بنابراین سرعت اجرای کار افزایش پیدا می کند.

آجرهای سنتی در ساختمان سازی برای اجرای دیوارهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. آجرهای سفالی به دلیل سبک بودن آن ها برای دیوارهای داخلی ساختمان که نقش جدا کننده داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد. سوراخ های آجر سفالی باعث می شود ملات به داخل ان نفوذ کند و در نتیجه استحکام آجر افزایش پیدا می کند.

 

آجر سفالی

بلوک‌‌های سفالی از بهترین مصالح برای دیوار چینی در ساختمان سازی هستند. آجرهای سفالی از نظر اندازه فیزیکی نسبت به سایر آجرهای معمولی بزرگتر هستند و در ساخت دیوارهای ساختمان به کار گرفته می شوند. برای ساخت آجرهای سفالی از خاک رس و موادی مانند از جمله آهک و قالب‌‌های سوراخ دار استفاده‌‌ می‌کنند.

آجر های سفالی مزایای بسیاری دارند. از جمله این مزایا می توان به مقاومت بالا در برابر حرارت، حفره‌دار بودن که قابلیت عایق صوتی و حرارتی آن را افزایش می دهد و نیاز بسیار کم به ملات در دیوار چینی اشاره کرد. آجر های سفالی فرآیند ساخت حساسی دارند و به هیچ وجه نباید آلودگی در آن‌‌ها اثر کند زیرا در این صورت کیفیت بلوک به شدت پایین‌‌ می‌آید. بنابراین در شرایط تولید این آجر باید دقت لازم به عمل آید.

دیوار چینی


آجر نما

یکی از نمونه آجر هایی که برای ساختمان سازی و دیوارهای خارجی به کار می رود، آجر نما است. زیباسازی فضای بیرونی ساختمان، ظاهر نمای ساختمان بیسار مهم است و جلوه ای زیبا به ساختمان می دهد.

همان طور که می دانید، آجر نما در فضای بیرونی ساختمان به کار برده می شود بنابراین باید به گونه ای تولید شود که در شرایط آب و هوایی مختلف بتواند از خود مقاومت نشان دهد. استقامت آجر نما باید به گونه ای باشد که استفاده از آن در محیط آزاد و در صورت قرار گیری در برابر نور خورشید و یا آب باران و برف و یا دمای یخبندان دوام بیاورد ، شوره نزند، ترک نخورد و در نهایت ظاهری کهنه و زننده برای ساختمان ما ایجاد نکند. در صورتی که نمای ساختمان دچار خرابی در شرایط آب و هوایی مختلف شود نیاز به بازسازی نمای ساختمان خواهید داشت.


بلوک سیمانی

بلوک‌های سیمانی یکی دیگر از مصالح ساختمانی هستند که برای دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرند. انواع بلوک های ساختمانی امروزه برای ساختمان سازی تولید می شوند. بلوک های ساختمانی از جمله مصالح در دسترس هستند و فرایند ساخت آن ها تغییرات زیادی داشته است و فرایندی ویژه برای ساخت آنها طی می شود.

بلوک های سیمانی ویژگی‌‌های فیزیکی و ساختاری متفاوتی دارند و در ساخت و ساز بسیار به کار برده می شوند.

برای ساخت بلوک های سیمانی دانه‌‌های ماسه، سیمان و آب به کار برده می شود. بلوک های سیمانی موجود در بازار در ابعاد و ضخامت و شکل های متفاوت بنا به کاربرد آن ها تولید می شوند. با توجه به تنوع ابعاد در تولید کاربردهای متعددی نیز دارند.


نحوه دیوار چینی با آجر سفال

دیوار چینی با استفاده از آجرهای سفال شیوه ای مرسوم است که به وفور به کار گرفته می شود. آجرهای سفال با استفاده از خاک رش و خاک شیل در کوره های اجر پزی تولید می شوند و در ساختار ان ها سوراخ هایی ایجاد می شود. آجر ها سفالی با استفاده از آب، خاک رس و خاک شیل، به صورت مکعب مستطیل توپر، توخالی و سوراخ دار تولید می شود. ابعاد آجرهای سفال متفاوت است و در ابعاد گوناگون تهیه و تولید می شوند. هنگام انتخاب آجرهای سفال برای دیوارهای ساختمان با توجه به عرض محدوده مورد نیاز ساختمان ابعاد مناسب آجر را برای ساختمان انتخاب کنید.


آماده کردن نقشه دیوارچینی

بعد از تهیه نقشه برای ساختمان، محدوده و عرض هر قسمت برای ساخت مشخص خواهد شد. برای دیوارچینی هر قسمت از ساختمان باید طبق نقشه پیش بروید. در صورتی که نقشه نداشته باشید، نمی توانید محدوده ومحل مورد نظر برای دیوار چینی را تعیین نمایید. نقشه ساختمان می تواند تعیین کند شما دیوار را ار کجا شروع کنید و در کجا تمام کنید. قبل از هر کاری لازم است نخست نقشه مورد نظر خود را تهیه کنید. اگر در این مورد نمیدانید که باید چه‌ اقدامی انجام دهید؛ بهتر است به متخصصین طراحی داخلی مراجعه کنید.

محاسبه تعداد بلوک سفالی مورد نیاز

تعداد مصالح مورد نیاز برای ساخت و ساز یکی از نکات مهم برای ساختمان سازی است. میزان مصالح مورد نیاز میزان هزینه را مشخص می نماید. هر قسمت از ساختمان نیاز به مصالح متفاوتی دارد و محاسبه میزان دقیق مصالح برای هر قسمت نیاز پروژه را تعیین می نماید. اولین قدم این است که تعیین کنید چند آجرسفالی برای پروژه خود نیاز دارید. بلوک‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلفی موجود هستند برای محاسبه تعداد بلوک از ابعاد دیوار مطمئن باشید.


آماده کردن ملات

ملات به مخلوط ماسه و سیمان به همراه آب گفته می شود. ملات برای در کنار هم قرار دادن آجرها استفاده می شوند. چسبندگی ملات باعث می شود تا آجرها در کنار هم بمانند. برای تهیه ملات بایدماسه و سیمان را با بیل مخلوط کنید و سپس با ایجاد یک گودال، آب را به داخل مخلوط اضافه کنید. کل مخلوط باید با هم ترکیب و در هم مخلوط شوند. ملات به اصطلاح باید از بیل یا ماله شما به راحتی به پایین بلغزد، اگرچه ملات باید به اندازه کافی محکم باشد تا شکل خود را حفظ کند.


فقط آنچه را که نیاز دارید مخلوط کنید و اجازه ندهید که ملات بیش از یک یا دو ساعت در محل باقی بماند. درصورتی که مقدار ملات که تهیه کرده اید بیش از مصرف شما بوده است، ملات خشک شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.


رَج اول

مسیری که قرار است دیوار روی ان احداث شود را به صورت طولی روی زمین بکشید و در دو طرف از یک بلوک و ریسمان کار استفاده کنید. تا مسیر کار مشخص شود. ریسمان معین می کند تا دیوار کاملا تراز و منظم بالا رود. برای انتقال ملات از استانبولی استفاده کنید و برای انتقال میزان بیشتر ملات از فرغون بهره برید.

برای چیدن اولین رج ابتدا بایدملات را با ضخامت ده سانت بر محل بریزید. بعد از آن اولین بلوک سفالی را بر روی آن قرار دهید. تمامی بلوک های سفالی را با ریسمان موازی کار کنید. نیاز به چکش زدن بلوک سفای برای چسبیدن به ملات نیست و آجرهای سفال به دلیل چسبندگی ملات در کنار هم قرار می گیرند.


بلوک نیمه برای رَج بعدی

در رج بعدی از یک بلوک نیمه برای شروع استفاده کنید. این کار باعث می شود آجرهای سفال به شکل متقاطع در کنار هم چیده شوند. برای دو نیم کردن آجرهای سفال می توانید با استفاده از چکش آن را نصف کنید. سپس ریسمان کار را یک رَج بالا بیاورید و بلوک‌ها را مماس با ریسمان در امتداد طولی در کنار هم قرار دهید. تا آخر چیدن آجرها باید از ریسمان استفاده کنید.

شمشه بنایی یکی دیگر از ابزارهایی است که می تواند به تراز شدن و تمیز شدن بندهای افقی کمک زیادی کند.
برای اینکه بندهای افقی تمیز ایجاد شوند، باید با شمشه کار کنید.

شمشه را روی رَج اول قرار دهید و سپس ملات را روی بلوک‌ها بریزید. استفاده از بلوک نیمه برای رج‌های زوج انجام می گیرد و رج‌های فرد با بلوک کامل شروع می شود.

 

نکات اجرایی در دیوار چینی

 1. نیازی به زنجاب کردن بلوک‌های سفالی نیست. زنجاب به معنای قرار دادن کامل بلوک های سفالی در داخل آب است.
 2. برای بلوک‌های سفالی نیازی به رعایت بَندهای عمودی دیوار نیست. اما در بَندهای افقی دیوار لازم است که اندازه 10 تا 12 سانتی‌متر رعایت شود.
 3. بلوک‌هایی که برای دیوارهای پیرامونی استفاده می‌شوند دارای فضایی برای استفاده از یونولیت جهت عایق صوتی هستند. بنابراین لازم است قبل از چیدن رَج بعدی، یونولیت را در مکان خود قرار دهید.
 4. گونیا بودن دیوارچینی اتاق‌ها، آشپزخانه و سرویس‌ها بسیار مهم است. در صورت بی‌دقتی در تیغه چینی، کاشی کاری یا تزیینات دیوار دچار مشکل خواهند شد.
 5. دیوار‌ها حتماً از کناره‌ها توسط میلگرد در فواصل ۵۰ سانتی‌متری به ستون‌ها مهار شوند.
 6. در قسمت انتهایی زیر سقف باید حتماً دیوار مهار شود‌، که روش اجرای وال پست بهترین حالت در مهار دیوار است.

 

اجرای بتن ریزی سقف

بعد از بتن ریزی سقف باید جهت دست یابی سقف به مقاومت مورد نیاز به مدت هفت روز به آن فرصت داد تا به استحکام لازم برسد. بعد از گذشت هفت روز دیوار چینی شروع می شود. برای اطمینان از اینکه مقاومت دیوارها رعایت شده است و در برابر زمین لرزه مقاوم است، رعایت استاندارد 2800 لازم و ضروری است.

 

مهار جانبی دیوار

در صورتی که اجرای دیوار به درستی صورت نگیرد در صورتی که زمین لرزه رخ دهد، دیوار به راحتی تخریب خواهد شد. بنابراین برای مهار جانبی دیوار باید رعایت شود. مهاربندی دیوار با استفاده از میلگرد است که باید در فواصل ۵۰ سانتی متری توسط میلگرد به ستون مهار شود. بنابراین در هنگام اجرای پروژه نیاز به یک متخصص برای انجام اصول دیوار چینی است.

دیوار چینی

محل قرار گیری دیوار

اصول صحیح دیوارچینی تعیین می کند که باید در هنگام دیوارچینی به جایگاه دیوار دقت شود. اگر در هنگام احداث دیوار، محل قرارگیری دیوار در کنار ستون فلزی یا بتنی واقع شده باشد، باید از اتصالات محکمی مانند شاخک به ستون برای اتصال دیوار استفاده کرد.

فضای بالایی پنجره و دربها که به نعل درگاه معروف است باید بر اساس جزئیات درج شده در نقشه ساختمان و دقیقا مطابق با طول گیرایی درج شده بر روی نقشه ساخته شود.

در صورتی که نعل درگاه با استفاده از یک تیرآهن ساخته شود طول گیرایی را نباید کمتر از ۲۵ سانتی متر در نظر بگیرید.
در صورت در نظر گرفتن عرض دیوار بیش از ۱۰ سانتی متر نعل درگاه باید با استفاده از دو تیرآهن موازی ساخته شود. حتی الامکان برای نصب این گونه نعل های درگاه از صفحه های فولادی و یا زیر سری های بتنی استفاده کنید.

 

شرایط محیطی محل اجرای پروژه

شرایط محیطی محل اجرای پروژه برای دیوار چینی مهم است. محل اجرای دیوار باید عاری از هرگونه گیاه و یا ریشه های عمقی باشد. بعد از پاک سازی محل و قبل از اجرای دیوار باید محل با اهک پوشانده شود تا از رشد مجدد گیاه جلوگیری شود. دمای محیط اجرای پروژه نیز باید در نظر گرفته شود.

برای اجرا دیوارچینی ساختمان باید دمای هوا چک شود. دمای هوای کمتر از 5 درجه سانتی گراد برای دیوارچینی مناسب نیست. اگر در دمای کم نسبت به دیوارچینی اقدام کرده اید، باید سازه را با پوشاندن و یا استفاده از ضد یخ محافظت کرد.

 

قائم بودن دیوار

قائم بودن دیوار و قرار داشتن تیغه ها در امتداد یکدیگر همچنین از اهمیت بالایی برخوردار است. رج ها باید کاملا افقی باشند ضمن آنکه بندهای قائم یک رج در میان باید کاملا در امتداد یکدیگر قرار گیرند. این مسئله از آن جهت دارای اهمیت بالایی است که در صورت اجرای غیر اصولی آن، کار را در مراحل بعدی مانند کاشی کاری دیوار و کف یا طراحی های داخلی مانند کناف یا رابیتس خراب خواهد کرد.

 

گونیا بودن تیغه ها

گونیا بودن تیغه های آشپزخانه اتاق یا سرویس های بهداشتی نیز از لحاظ اجرای تاسیسات اهمیت بالایی دارد. در صورتی که دیوار این بخش های ساختمان گونیا نباشد سر لوله های گرم و سرد در زمان کاشی کاری داخل قرار نمی گیرد که در زمان نصب تاسیسات موجب نشتی لوله آب به پشت کاشی ها می شود. این اتفاق از دلایل اصلی تبله کردن گچ دیوار و یا سقف طبقات پایینی است.


نحوه محاسبه تعداد سفال مورد نیاز برای دیوارچینی

معمولا هنگام خرید سفال ضخامت آنها بیان می شود و بسته به نوع دیوار، سفال در ضخامت های مختلف تهیه می گردد. محاسبه تعداد آجر سفال در هر پروژه ساختمانی مورد نیاز است. تعداد سفال مورد نیاز در هر متر مربع به صورت زیر محاسبه می شود:

 • 100cm * 100cm = 1 مترمربع دیوار
 • 5 = 20 ÷ 100 = (طول سفال) ÷ 100= تعداد سفال مورد نیاز در 1 متر طول(100cm)
 • 5 = (ارتفاع سفال) ÷ 100= تعداد سفال مورد نیاز در 1 متر ارتفاع(100cm)
 • 25 = 5 * 5 = تعداد سفال مورد نیاز در 1 متر مربع
 • (متراژدرب و پنجره های ساختمان – متراژ دیوارهای ساختمان) * 25= تعداد سفال مورد نیاز برای ساختمان

 

جمع بندی

در این مطلب از سایت آجر سفال وطن به بررسی آجر مناسب برای دیوارچینی پرداختیم. منظور از عملیات دیوار چینی، صنعت ساخت دیوار با خشت، آجر، سفال یا بلوک بتنی است. عملیات دیوار چینی چسباندن سنگ، آجر یا بلوک سیمانی به هم با استفاده از ملات سیمان، آب، شن، آهک و ماسه با خلاقیت در دیوارچینی است. دیوار های ساختمان ضمن جداسازی فضاهای ساختمان از یکدیگر وظیفه انتقال بخشی از بار سقف را بر زمین دارد. دیگر کاربردهای دیوارها در ساختمان های امروزی ایجاد عایق های صوتی و حرارتی، ایجاد حریم های مورد نیاز، ایجاد فضاهایی جهت اجرای سیم کشی ها یا تاسیساتی مانند لوله ها، جهت زیبا سازی فضای داخلی ساختمان از طریق اجرای گچ بری ها رابیتس و کناف و فضاهای نوین است. این بخش از سازه را بعد از اجرای ستون و بعد از پایان عملیات بتن ریزی سقف اجرا می کنند.

سخن آخر

افتخار آن را داریم تا موضوعات زیر را جهت مطالعه بیشتر خدمتتان معرفی نماییم. این مطالب را در سایت آجر وطن مطالعه نمایید

آجر سفال –  کارخانه آجر سفال اصفهانفروش آجر و سفالآجر سفال ۱۰ سانتیبلوک سفال فوم دارخرید اینترنتی آجر ده سوراخقیمت فروش اینترنتی آجر سفال اصفهانکارخانه آجر لفتونآجر لفتون ۵.۵ سانتیآجر ده سوراخآجر لفتون قرمز

مطالب آموزشی مرتبط با آجر

در بخش مطالب آموزشی آجرسفال وطن می توانید مطالب مرتبط با آجرسفال را مطالعه نمائید و دانش کاملی از شناخت انواع آجر سفال، تفاوت انواع آجر سفال با یکدیگرکه این امر سهولت در انتخاب آجرسفال و خرید آجر سفال مناسب مورد نیاز شما را تامین می نمائید.

ماندگاری بالا آجر در ساخت و ساز

دلایل استفاده از آجر در ساخت و ساز

وقتی به ساخت‌و‌ساز فکر می‌کنیم، آجر یکی از عوامل بنیادی و اساسی است که در زمینه این صنعت با ارزش بسیار بالا شناخته می‌شود. آجر، به تنهایی نه تنها یک مصالح ساختمانی است بلکه نمادی از تاریخ و اصالت نیز محسوب می‌شود. استفاده از آجر در ساختمان‌ها،  به دلیل پایداری، مقاومت، و زیبایی طبیعی که […]

شومینه آجری شیک ساخته شده از آجر

شومینه آجری از چه آجری ساخته می شود ؟

در دنیای امروزی پر از فن‌آوری و نوآوری، همواره به دنبال راهی برای احساس آرامش از زندگی در محیط‌های زیبا و گرم هستیم. از راه‌حل‌های ارزان و شگفت‌انگیز برای ایجاد این حس زیبایی، استفاده از شومینه آجری است. یکی از مسایل اساسی در ساخت یک شومینه آجری، انتخاب آجر مناسب می‌باشد. آجر، به عنوان سنگ […]

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

نمای آجر و سنگ، به عنوان یکی از عناصر مهم و جذاب در زیبایی و استحکام ساختمان‌ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. آجر و سنگ به عنوان مصالح سنتی با تاریخچه‌ای بسیار قدیمی، از زمانهای دور تاکنون جزئی اساسی از معماری ساختمان‌ها بوده‌اند. انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی نه تنها زیبایی […]

انواع دیوار آجری شیک

انواع دیوار آجری

در دوران‌های قدیم تا به امروز دیوارهای آجری نمادی از زیبایی و استحکام در معماری بوده‌اند. این نوع دیوارها با زیبایی طبیعی باعث جلب توجه بسیاری از طراحان و سازندگان شده‌اند. شما می‌توانید با خیالی راحت از انواع دیوارهای آجری برای ساختمان خود استفاده نمایید و حس آرامش و امنیت را برای ساکنین به ارمغان […]

کلمات کلیدی مرتبط با آجر سفال

آجر سفال جزو یکی از پر مصرف ترین مصالح مورد استفاده در دیوارهای ساختمانی است، که از خاک رس و آب تشکیل می شود و بافت بسیار سبک و مستحکمی دارد.آجر سفال بیشتر در دیوار چینی و دیوار کشی کاربرد دارد. آجر سفال وطن یکی از معتبرترین مراکز فروش آجر سفال در تمام شهرهای کوچک و بزرگ ایران است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم انواع مختلف این محصول با کیفیت، رنگ و قیمت های مختلف را به مشتریان عرضه می نمائید.

 • آجر سفال اصفهان
 • سفال
 • آجراصفهان
 • پخش آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال
 • خرید آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی
 • قیمت سفال 15 سانتی فوم دار
 • تیغه سفال فوم دار ثبات 15 سانتیمتری
 • قیمت آجر سفال 15×20 فوم دار اصفهان
 • قیمت آجر سفال فوم دار 15×40 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی قزوین
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • لیست قیمت سفال تهران
 • قیمت سفال یونولیت دار تهران
 • سفال فوم دار 15
 • قیمت سفال 10 سانتی تهران
 • قیمت سفال 10 سانتی امروز
 • قیمت سفال 10 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 10 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال فوم دار تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت تیغه سفالی
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • قیمت بلوک تیغه 10 سانتی
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سفال فوم دار20*20*15
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سه گل اصفهان
 • سفال صادراتی
 • آجر سفال تیغه
 • آجر سفال تیغه 7*20*20
 • آجر سفال نیمه 10*20*20
 • آجر سفال نیمه 20*20*20
 • آجر سقفی 40*25*25
 • آجر سقفی 50*25*25
 • کارخانه آجر سفال اصفهان
 • سفال تیغه 15
 • آجر سفال ۸ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۲۰×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی
 • آجر سفال قرمز ۲۰*۴۰
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۱۰ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۸ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۷
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۵.۵
 • آجر تیغه سفال ۱۰
 • آجر تیغه سفال ۱۵ درجه یک
 • دیوارچینی با آجر سفالی
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • آجر سفال 15
 • آجر ده سوراخ
 • آجر سفال تیغه
 • آجر ۱۰ سوراخ قرمز
 • سفال تیغه ای
 • تیغه سفالی
 • سفال سقفی
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۰
 • "۴۰ × ۲۵ × ۲۵ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۰ × ۲۰ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۵ × ۲۰ سفال سقفی "
 • 20*30*50 سفال سقفی
 • 20*20*60 سفال سقفی
 • سفال ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۵
 • قیمت آجر ده سوراخ اصفهان
 • آجر سفال درجه یک
 • تیغه ده سانتی
 • سفال تیغه ۱۰
 • فروش و ارسال آجر اصفهان
 • کاربرد سفال تیغه۱۰
 • سفال تولید شده
 • سفال تیغه ۷
 • سفال تیغه دیواری ۷
 • قیمت آجر فشاری
 • کارخانه آجر اصفهان
 • قیمت آجر نسوز کوره
 • تولید آجر
 • فروش سراسري اجر اصفهان
 • آجر لفتون قرمز درجه یک صادراتی
 • درج آگهی برای آجر سفال
 • تبلیغات برای آجر سفال
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • وزن آجر سفال 15
 • وزن آجر سفال سقفی
 • آجر سفال عایقدار ۱۵ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ارزان
 • محصولات آجر سفال
 • آجر تو کار زبره
 • قیمت آجر فشاری
 • قیمت آجر قزاقی
 • قیمت آجر گری
 • آجر های ماشینی
 • آجر شیل
 • آجر نسوز
 • آجر آنتیک
 • آجر صخره ای
 • آجر شیل آنتیک
 • آجر نما ده سوراخ
 • آجر نما قزاقی
 • آجر نما لعابی
 • آجر نما زرد درجه یک 4 سانتی
 • آجر نما زرد 5 سانتی درجه یک
 • آجر لفتون 5.5 سانتی
 • آجر نما لفتون زرد درجه یک
 • آجر نما ده سوراخه 7 سانتی
 • اجر لفتون سه طرف نما
 • آجر لفتون سه طرف نما
 • آجر نما 10 سوراخ
 • آجر نما زرد
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ

پرسش و پاسخ مرتبط به آجر سفال

 • چرا بهترین آجر برای دیوار چینی آجر سفال است ؟

  آجر سفال به دلیل قیمت مناسب و استحکام بالا مورد پسند اکثر پیمانکاران و ساختمان سازان می باشد که در ساخت و ساز استفاده می نمایند. آجر سفال به دلیل بافت سبک بهترین گزینه جهت استفاده در دیوار چینی می باشند.نکته ای باید رعایت شود آجر سفال نباید برای دیوارهای باربر استفاده شود.

 • هزینه آجر سفال در دیوار چینی به صورت متری حساب می شود. که بر اساس ابعاد آجر سفال و هزینه حمل و نقل متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ها و هزینه حمل و نقل آجر سفال که به تعداد نیرو به کار گرفته شده و هزینه مسیر وابسته است متغیر است شما می توانید با مشاوران و کارشناسان آجر سفال وطن در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ها را از ما بخواهید.

 • - آجر سفال مرغوب داراي شكل هندسي كامل و منظم می باشد.
  - رنگ آجر سفال بايد یکپارچه باشد. این مسئله نشان دهنده یکنواخت بودن مواد بکار رفته در ساخت و پخت آجر سفال می باشد.
  - بافت آجر سفال بايد یکدست باشد.
  - سطح آجر سفال باید بدون حفره و آلوئك باشد.
  - آجر سفال باید به گونه ای سخت و همگن باشد که با کشیدن ناخن بر روی آن خط نیفتد.
  - آجر سفال مرغوب در برخورد با آجر سفال دیگری باید صدای زنگ دهد زیرا این صدا نشان دهنده سلامت آجر سفال می باشد.
  - آجر سفال مرغوب باید آب کمی را جذب کند زیرا آجر سفال پوکی که آب جذب می کند در فصل سرما یخ می زند و خرد می شود.
  - آجر سفال سالم شوره نمی زند اگر چنین چیزی اتفاق افتاد یعنی املاح، نمک ها و آهک آن بیش از حد است و آجر سفال نامرغوب است.

 • در ساختمان سازی مدرن و امروزی، دیوارها دیگر نقش باربری ندارند و وزن وارد شده از طریق اسکلت ساختمان به فونداسیون و زمین منتقل می شود، از این رو دیوارها نیاز به استحکام اضافه ندارند بنابراین انتخاب آجر سفال در بهینه شدن هزینه و کاهش وزن ساختمان نقش به سزایی دارد از اینرو اهمیت استفاده از آجر سفال مرغوب مشخص می شود.

 • آجر سفال وطن در اصفهان با عرضه آجرسفال به دلیل کیفیت و مرغوب از محبوبیت خاصی بین مشتریان در سراسر کشور برخوردار است. مجموعه سفال وطن به صورت اختصاصی فروش و ارسال آجر سفال اصفهان می پردازد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط و مشاوره آجر سفال با قیمت مناسب و میزان آجر مورد نیاز در متر مربع از طریق فرم درخواست آجر و قسمت تماس با ما با کارشناسان و مشاوران آجر سفال وطن در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی