مهمترین بناهای تاریخی ایران

 • تاریخ نشر : 2/06/8
 • نویسنده : آجر سفال وطن
 • تعداد بازدید :ایران کشوری با تاریخ و فرهنگ غنی است که آثار تاریخی متعددی را در خود جای داده است. بسیاری از این آثار در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. برخی از مهمترین بناهای تاریخی ایران عبارتند از:

 • تخت جمشید: تخت جمشید یکی از مهمترین آثار تاریخی ایران و جهان است که در دوران هخامنشیان ساخته شد. این بنا در استان فارس و در نزدیکی شهر شیراز واقع شده است. تخت جمشید به عنوان نمادی از شکوه و عظمت امپراتوری هخامنشی شناخته می شود.
 • مجموعه پاسارگاد: مجموعه پاسارگاد شامل آرامگاه کوروش بزرگ، باغ پاسارگاد، کاخ باربد و سایر آثار باستانی است که در دوران هخامنشیان ساخته شدند. این مجموعه در استان فارس و در نزدیکی شهر شیراز واقع شده است.
 • ارگ بم: ارگ بم بزرگترین سازه خشتی جهان است که در دوران ساسانیان ساخته شد. این ارگ در استان کرمان و در نزدیکی شهر بم واقع شده است. ارگ بم در سال ۲۰۱۲ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
 • گنبد سلطانیه: گنبد سلطانیه یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است که در دوران ایلخانی ساخته شد. این گنبد در شهر زنجان واقع شده است.
 • تخت سلیمان: تخت سلیمان مجموعه ای از آثار باستانی است که در دوران ساسانیان ساخته شدند. این مجموعه در استان آذربایجان غربی و در نزدیکی شهر تکاب واقع شده است.
 • مسجد جامع اصفهان: مسجد جامع اصفهان یکی از بزرگترین مساجد ایران است که در دوران سلجوقیان ساخته شد. این مسجد در شهر اصفهان واقع شده است.
 • مسجد شیخ لطف الله: مسجد شیخ لطف الله یکی از زیباترین مساجد ایران است که در دوران صفویان ساخته شد. این مسجد در شهر اصفهان واقع شده است.
 • مسجد امام اصفهان: مسجد امام اصفهان یکی از بزرگترین و زیباترین مساجد ایران است که در دوران صفویان ساخته شد. این مسجد در شهر اصفهان واقع شده است.

اینها تنها برخی از مهمترین بناهای تاریخی ایران هستند. ایران جاذبه های تاریخی متعدد دیگری نیز دارد که ارزش بازدید را دارند.

تخت جمشید

تخت جمشید یکی از مهمترین آثار تاریخی ایران و جهان است که در دوران هخامنشیان ساخته شد. این بنا در استان فارس و در نزدیکی شهر شیراز واقع شده است. تخت جمشید به عنوان نمادی از شکوه و عظمت امپراتوری هخامنشی شناخته می شود.

تخت جمشید در سال ۵۱۸ پیش از میلاد توسط داریوش بزرگ ساخته شد و در دوران پادشاهی خشایارشا و اردشیر اول توسعه یافت. این بنا محل برگزاری جشن نوروز و سایر مراسم مهم امپراتوری هخامنشی بود.

تخت جمشید در سال ۳۳۰ پیش از میلاد توسط اسکندر مقدونی فتح شد و پس از آن به تدریج متروک شد. در طول قرون متمادی، این بنا مورد غارت و تخریب قرار گرفت.

تخت جمشید در سال ۱۹۳۰ میلادی توسط یک باستان شناس ایرانی به نام اسماعیل افشار کشف شد. از آن زمان تاکنون، تلاش های زیادی برای بازسازی و مرمت این بنا انجام شده است.

تخت جمشید در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

تخت جمشید مجموعه ای از کاخ ها، پلکان ها، ستون ها و سایر آثار باستانی است که بر روی یک سکوی سنگی در دامنه کوه رحمت ساخته شده است. این بنا از نظر معماری و هنری بسیار ارزشمند است.

برخی از مهمترین بخش های تخت جمشید عبارتند از:

 • کاخ آپادانا: بزرگترین کاخ تخت جمشید است که برای برگزاری مراسم مهم امپراتوری هخامنشی استفاده می شد.
 • کاخ هدیش: کاخ خصوصی داریوش بزرگ است که در آن زندگی می کرد.
 • کاخ شورا: جایی بود که پادشاهان هخامنشی با مشاوران خود برای تصمیم گیری های مهم مشورت می کردند.
 • پلکان ملل: پلکانی است که به کاخ آپادانا منتهی می شود و بر روی آن تصاویری از نمایندگان کشورهای مختلف امپراتوری هخامنشی حک شده است.
 • سنگ نبشته ها: تخت جمشید دارای تعداد زیادی سنگ نبشته است که حاوی کتیبه هایی به زبان های فارسی باستان، عیلامی و بابلی است.

تخت جمشید یکی از جاذبه های گردشگری مهم ایران است که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و ارزش بازدید را دارد.

مجموعه پاسارگاد

مجموعه پاسارگاد یکی از مهمترین مجموعه های تاریخی ایران است که در استان فارس و در نزدیکی شهر شیراز واقع شده است. این مجموعه شامل آرامگاه کوروش بزرگ، باغ پاسارگاد، کاخ باربد و سایر آثار باستانی است که در دوران هخامنشیان ساخته شدند.

پاسارگاد پایتخت امپراتوری هخامنشی بود و محل تولد کوروش بزرگ است. این مجموعه از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار ارزشمند است و در سال ۲۰۰۴ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

برخی از مهمترین بخش های مجموعه پاسارگاد عبارتند از:

 • آرامگاه کوروش بزرگ: آرامگاه کوروش بزرگ یکی از مهمترین و زیباترین بناهای تاریخی ایران است. این بنا به شکل یک هرم با پلکانی در جلو است که بر روی یک سکوی سنگی قرار دارد.
 • باغ پاسارگاد: باغ پاسارگاد یکی از اولین باغ های ایرانی است که به صورت منظم طراحی شده است. این باغ شامل دو استخر بزرگ و یک کانال آب است که از کوهساران اطراف سرچشمه می گیرد.
 • کاخ باربد: کاخ باربد محل برگزاری جشن ها و مراسم مهم امپراتوری هخامنشی بود. این کاخ دارای یک سالن بزرگ با ستون های سنگی است که بر روی آن تصاویری از حیوانات و گیاهان حک شده است.
 • کاخ دروازه: کاخ دروازه محل ورود به مجموعه پاسارگاد بود. این کاخ دارای یک دروازه باشکوه با دو ستون سنگی است که بر روی آن تصاویری از حیوانات و گیاهان حک شده است.
 • تل تخت: تل تخت تپه ای سنگی است که در مرکز مجموعه پاسارگاد قرار دارد. این تپه احتمالاً محل برگزاری مراسم مذهبی هخامنشیان بوده است.

مجموعه پاسارگاد یکی از جاذبه های گردشگری مهم ایران است که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و ارزش بازدید را دارد.

در اینجا برخی از ویژگی های مهم مجموعه پاسارگاد آورده شده است:

 • معماری: مجموعه پاسارگاد از نظر معماری بسیار ارزشمند است. این بناها با استفاده از سنگ های بزرگ و با دقت و مهارت زیادی ساخته شده اند.
 • هنر: مجموعه پاسارگاد دارای آثار هنری متعددی است که از جمله آنها می توان به مجسمه ها، سنگ نگاره ها و کتیبه ها اشاره کرد. این آثار هنری ارزش تاریخی و فرهنگی زیادی دارند.
 • تاریخ: مجموعه پاسارگاد از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است. این بناها یادگاری از دوران طلایی امپراتوری هخامنشی هستند.

مجموعه پاسارگاد یکی از مهمترین مجموعه های تاریخی ایران است که ارزش بازدید را دارد. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و می تواند برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران یک تجربه ارزشمند باشد.

ارگ بم

ارگ بم بزرگترین سازه خشتی جهان است که در استان کرمان و در نزدیکی شهر بم واقع شده است. این ارگ در دوران ساسانیان ساخته شد و در طول قرون متمادی، محل زندگی و تجارت مردم منطقه بوده است.

ارگ بم در سال ۱۳۸۲ میلادی توسط یک زلزله ویران شد، اما بازسازی آن از سال ۱۳۸۳ آغاز شد و هنوز ادامه دارد.

ارگ بم در سال ۲۰۰۴ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

ارگ بم از نظر معماری و تاریخی بسیار ارزشمند است. این بنا از خشت ساخته شده است و دارای دیوارهای بلند و برج های متعدد است. ارگ بم همچنین دارای آب انبار، مسجد، بازار و سایر بناهای تاریخی است.

ارگ بم یکی از جاذبه های گردشگری مهم ایران است که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و ارزش بازدید را دارد.

در اینجا برخی از ویژگی های مهم ارگ بم آورده شده است:

 • معماری: ارگ بم از نظر معماری بسیار ارزشمند است. این بنا از خشت ساخته شده است و دارای دیوارهای بلند و برج های متعدد است.
 • تاریخ: ارگ بم از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است. این بنا یادگاری از دوران ساسانیان است.
 • فرهنگ: ارگ بم از نظر فرهنگی بسیار ارزشمند است. این بنا محل زندگی و تجارت مردم منطقه بوده است.

ارگ بم یکی از مهمترین بناهای تاریخی ایران است که ارزش بازدید را دارد. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و می تواند برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران یک تجربه ارزشمند باشد.

گنبد سلطانیه

گنبد سلطانیه یکی از مهمترین بناهای تاریخی ایران است که در استان زنجان واقع شده است. این گنبد در دوران ایلخانیان ساخته شد و آرامگاه اولجایتو، هشتمین سلطان مغول، است.

گنبد سلطانیه در سال ۱۳۰۲ میلادی توسط خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی، صدراعظم اولجایتو، آغاز شد و در سال ۱۳۱۰ میلادی تکمیل شد. این گنبد یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است و از نظر فنی و زیبایی بسیار ارزشمند است.

گنبد سلطانیه یک گنبد دو پوسته است که از آجر ساخته شده است. قطر داخلی گنبد ۶۱ متر و قطر خارجی آن ۶۵ متر است. ارتفاع گنبد ۴۸.۵ متر است. گنبد سلطانیه دارای هشت مناره است که در اطراف آن قرار دارند.

گنبد سلطانیه در سال ۱۹۳۱ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

در اینجا برخی از ویژگی های مهم گنبد سلطانیه آورده شده است:

 • معماری: گنبد سلطانیه از نظر معماری بسیار ارزشمند است. این گنبد یکی از اولین گنبدهای دو پوسته در جهان است و از نظر فنی و زیبایی بسیار پیشرفته است.
 • تاریخ: گنبد سلطانیه از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است. این بنا یادگاری از دوران ایلخانیان است.
 • فرهنگ: گنبد سلطانیه از نظر فرهنگی بسیار ارزشمند است. این بنا نمادی از شکوه و عظمت امپراتوری ایلخانی است.

گنبد سلطانیه یکی از مهمترین بناهای تاریخی ایران است که ارزش بازدید دارد. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و می تواند برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران یک تجربه ارزشمند باشد.

تخت سلیمان

تخت سلیمان مجموعه ای از آثار باستانی است که در استان آذربایجان غربی و در نزدیکی شهر تکاب واقع شده است. این مجموعه در دوران ساسانیان ساخته شد و به عنوان مکانی مقدس برای زرتشتیان مورد استفاده قرار می گرفت.

تخت سلیمان شامل یک آتشکده، یک معبد، یک حمام و سایر آثار باستانی است. این مجموعه از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار ارزشمند است و در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

در اینجا برخی از مهمترین بخش های تخت سلیمان آورده شده است:

 • آتشکده تخت سلیمان: آتشکده تخت سلیمان بزرگترین آتشکده ایران است که در دوران ساسانیان ساخته شد. این آتشکده به شکل یک دایره است و قطر آن ۴۰ متر است.
 • معبد تخت سلیمان: معبد تخت سلیمان در دوران ساسانیان ساخته شد و به عنوان مکانی مقدس برای زرتشتیان مورد استفاده قرار می گرفت. این معبد دارای یک سالن بزرگ با ستون های سنگی است.
 • حمام تخت سلیمان: حمام تخت سلیمان در دوران ساسانیان ساخته شد و یکی از قدیمی ترین حمام های ایران است. این حمام دارای یک سالن بزرگ با خزینه های آب گرم و سرد است.

تخت سلیمان یکی از جاذبه های گردشگری مهم ایران است که سالانه میلیون ها نفر از آن بازدید می کنند. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و ارزش بازدید دارد.

در اینجا برخی از ویژگی های مهم تخت سلیمان آورده شده است:

 • معماری: تخت سلیمان از نظر معماری بسیار ارزشمند است. این بناها با استفاده از سنگ های بزرگ و با دقت و مهارت زیادی ساخته شده اند.
 • تاریخ: تخت سلیمان از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است. این بناها یادگاری از دوران ساسانیان هستند.
 • فرهنگ: تخت سلیمان از نظر فرهنگی بسیار ارزشمند است. این بناها نمادی از دین زرتشتی هستند.

تخت سلیمان یکی از مهمترین بناهای تاریخی ایران است که ارزش بازدید دارد. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و می تواند برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران یک تجربه ارزشمند باشد.

مسجد جامع اصفهان

مسجد جامع اصفهان یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مساجد ایران است که در شهر اصفهان واقع شده است. این مسجد در قرن دوم هجری قمری ساخته شد و در طول تاریخ، چندین بار بازسازی و گسترش یافته است.

مسجد جامع اصفهان از نظر معماری و تاریخی بسیار ارزشمند است. این مسجد دارای یک صحن بزرگ، دو ایوان، چندین شبستان و سایر بخش ها است. مسجد جامع اصفهان همچنین دارای آثار هنری متعددی از جمله کاشی کاری، مقرنس کاری و خطاطی است.

مسجد جامع اصفهان در سال ۲۰۱۲ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

در اینجا برخی از ویژگی های مهم مسجد جامع اصفهان آورده شده است:

 • معماری: مسجد جامع اصفهان از نظر معماری بسیار ارزشمند است. این مسجد دارای یک صحن بزرگ، دو ایوان، چندین شبستان و سایر بخش ها است. این مسجد همچنین دارای آثار هنری متعددی از جمله کاشی کاری، مقرنس کاری و خطاطی است.
 • تاریخ: مسجد جامع اصفهان از نظر تاریخی بسیار ارزشمند است. این مسجد یادگاری از دوران اولیه اسلام در ایران است.
 • فرهنگ: مسجد جامع اصفهان از نظر فرهنگی بسیار ارزشمند است. این مسجد یکی از مهم ترین مکان های مذهبی ایران است.

مسجد جامع اصفهان یکی از مهمترین بناهای تاریخی ایران است که ارزش بازدید دارد. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و می تواند برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ ایران یک تجربه ارزشمند باشد.

مسجد شیخ لطف الله

مسجد شیخ لطف الله یکی از شاهکارهای معماری و هنر اسلامی در ایران است که در دوران صفوی در شهر اصفهان ساخته شد. این مسجد در ضلع شرقی میدان نقش جهان قرار دارد و به نام شیخ لطف الله، یکی از علمای بزرگ شیعه، نامگذاری شده است.

مسجد شیخ لطف الله به دلیل کاشی‌کاری‌های رنگارنگ و زیبای خود، به مسجد آبی نیز معروف است. این مسجد دارای یک شبستان بزرگ و یک گنبد مرکزی است که قطر آن 22 متر و ارتفاع آن 32 متر است. گنبد مسجد شیخ لطف الله یکی از زیباترین گنبدهای دنیا است و با کاشی‌کاری‌های رنگارنگ و ظریف تزئین شده است.

مسجد شیخ لطف الله یکی از شاهکارهای معماری و هنر اسلامی در ایران است که در دوران صفوی در شهر اصفهان ساخته شد. این مسجد در ضلع شرقی میدان نقش جهان قرار دارد و به نام شیخ لطف الله، یکی از علمای بزرگ شیعه، نامگذاری شده است.

مسجد شیخ لطف الله به دلیل کاشی‌کاری‌های رنگارنگ و زیبای خود، به مسجد آبی نیز معروف است. این مسجد دارای یک شبستان بزرگ و یک گنبد مرکزی است که قطر آن 22 متر و ارتفاع آن 32 متر است. گنبد مسجد شیخ لطف الله یکی از زیباترین گنبدهای دنیا است و با کاشی‌کاری‌های رنگارنگ و ظریف تزئین شده است.

مسجد شیخ لطف الله به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، به عنوان یکی از هفت عجایب ناشناخته جهان شناخته شده است. این مسجد به دلیل کاشی‌کاری‌های رنگارنگ و زیبای خود، به مسجد آبی نیز معروف است.

مسجد شیخ لطف الله دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری است که آن را به یکی از زیباترین و ارزشمندترین مساجد جهان تبدیل کرده است. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • کاشی‌کاری‌های رنگارنگ: مسجد شیخ لطف الله با کاشی‌کاری‌های رنگارنگ و بسیار زیبای خود، به مسجد آبی معروف است. این کاشی‌کاری‌ها با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌ای انجام شده‌اند و تصاویری از گل‌ها، گیاهان و آیات قرآنی را به تصویر می‌کشند.
 • نورپردازی طبیعی: مسجد شیخ لطف الله به گونه‌ای طراحی شده است که نور طبیعی به خوبی در آن جریان یابد. این امر باعث شده است که مسجد در طول روز بسیار زیبا و درخشان به نظر برسد.
 • فضای داخلی آرام و روحانی: مسجد شیخ لطف الله فضایی آرام و روحانی دارد که باعث می‌شود بازدیدکنندگان احساس آرامش و سکون کنند. این امر به دلیل استفاده از رنگ‌های ملایم و استفاده از کاشی‌کاری‌های ساده و ظریف در فضای داخلی مسجد است.

مسجد شیخ لطف الله یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم ایران است و سالانه میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و ارزش بازدید را دارد.

مسجد امام اصفهان

مسجد امام (اصفهان) که با نام مسجد شاه نیز شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین و زیباترین مساجد ایران و جهان است. این مسجد در دوران صفوی در شهر اصفهان ساخته شده است و یکی از چهار بنای تاریخی میدان نقش جهان است.

مسجد امام در سال ۱۰۲۰ هجری قمری به فرمان شاه عباس اول آغاز شد و در سال ۱۰۳۰ هجری قمری تکمیل شد. این مسجد توسط استاد محمدرضا اصفهانی، از معماران نامدار آن دوره، طراحی و ساخته شده است.

مسجد امام دارای یک شبستان بزرگ و یک گنبد مرکزی است. شبستان مسجد دارای دوازده ستون سنگی است که بر روی آنها گنبد قرار دارد. گنبد مسجد امام یکی از بزرگترین و زیباترین گنبدهای دنیا است و با کاشی‌کاری‌های رنگارنگ تزئین شده است.

مسجد امام دارای ویژگی‌های منحصر به فرد بسیاری است که آن را به یکی از زیباترین و ارزشمندترین مساجد جهان تبدیل کرده است. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • کاشی‌کاری‌های رنگارنگ: مسجد امام با کاشی‌کاری‌های رنگارنگ و بسیار زیبای خود، به مسجد آبی معروف است. این کاشی‌کاری‌ها با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌ای انجام شده‌اند و تصاویری از گل‌ها، گیاهان و آیات قرآنی را به تصویر می‌کشند.
 • نورپردازی طبیعی: مسجد امام به گونه‌ای طراحی شده است که نور طبیعی به خوبی در آن جریان یابد. این امر باعث شده است که مسجد در طول روز بسیار زیبا و درخشان به نظر برسد.
 • فضای داخلی آرام و روحانی: مسجد امام فضایی آرام و روحانی دارد که باعث می‌شود بازدیدکنندگان احساس آرامش و سکون کنند. این امر به دلیل استفاده از رنگ‌های ملایم و استفاده از کاشی‌کاری‌های ساده و ظریف در فضای داخلی مسجد است.

مسجد امام یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم ایران است و سالانه میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند. این بنا نمادی از تاریخ و فرهنگ غنی ایران است و ارزش بازدید را دارد.

در اینجا برخی از اطلاعات تکمیلی در مورد مسجد امام آورده شده است:

 • مسجد امام یکی از بزرگترین مساجد ایران است و مساحت آن حدود ۱۶ هزار متر مربع است.
 • مسجد امام دارای یک گنبد مرکزی است که قطر آن ۴۲ متر و ارتفاع آن ۵۴ متر است.
 • مسجد امام دارای یک محراب زیبا و منحصر به فرد است که با کاشی‌کاری‌های رنگارنگ تزئین شده است.
 • مسجد امام دارای یک صحن بزرگ است که در اطراف آن ایوان‌ها و حجره‌های متعددی قرار دارد.
 • مسجد امام دارای یک مناره بلند است که ارتفاع آن حدود ۳۹ متر است.

مسجد امام یکی از شاهکارهای معماری و هنر اسلامی است و ارزش بازدید را برای علاقه‌مندان به تاریخ، فرهنگ و هنر دارد.

سخن آخر

افتخار آن را داریم تا موضوعات زیر را جهت مطالعه بیشتر خدمتتان معرفی نماییم. این مطالب را در سایت آجر وطن مطالعه نمایید

آجر سفال –  کارخانه آجر سفال اصفهان – فروش آجر و سفال – آجر سفال ۱۰ سانتی – بلوک سفال فوم دار – خرید اینترنتی آجر ده سوراخ – قیمت فروش اینترنتی آجر سفال اصفهان – کارخانه آجر لفتون – آجر لفتون ۵.۵ سانتی – آجر ده سوراخ – آجر لفتون قرمز

 

مطالب آموزشی مرتبط با آجر

در بخش مطالب آموزشی آجرسفال وطن می توانید مطالب مرتبط با آجرسفال را مطالعه نمائید و دانش کاملی از شناخت انواع آجر سفال، تفاوت انواع آجر سفال با یکدیگرکه این امر سهولت در انتخاب آجرسفال و خرید آجر سفال مناسب مورد نیاز شما را تامین می نمائید.

ماندگاری بالا آجر در ساخت و ساز

دلایل استفاده از آجر در ساخت و ساز

وقتی به ساخت‌و‌ساز فکر می‌کنیم، آجر یکی از عوامل بنیادی و اساسی است که در زمینه این صنعت با ارزش بسیار بالا شناخته می‌شود. آجر، به تنهایی نه تنها یک مصالح ساختمانی است بلکه نمادی از تاریخ و اصالت نیز محسوب می‌شود. استفاده از آجر در ساختمان‌ها،  به دلیل پایداری، مقاومت، و زیبایی طبیعی که […]

شومینه آجری شیک ساخته شده از آجر

شومینه آجری از چه آجری ساخته می شود ؟

در دنیای امروزی پر از فن‌آوری و نوآوری، همواره به دنبال راهی برای احساس آرامش از زندگی در محیط‌های زیبا و گرم هستیم. از راه‌حل‌های ارزان و شگفت‌انگیز برای ایجاد این حس زیبایی، استفاده از شومینه آجری است. یکی از مسایل اساسی در ساخت یک شومینه آجری، انتخاب آجر مناسب می‌باشد. آجر، به عنوان سنگ […]

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

نمای آجر و سنگ، به عنوان یکی از عناصر مهم و جذاب در زیبایی و استحکام ساختمان‌ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. آجر و سنگ به عنوان مصالح سنتی با تاریخچه‌ای بسیار قدیمی، از زمانهای دور تاکنون جزئی اساسی از معماری ساختمان‌ها بوده‌اند. انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی نه تنها زیبایی […]

انواع دیوار آجری شیک

انواع دیوار آجری

در دوران‌های قدیم تا به امروز دیوارهای آجری نمادی از زیبایی و استحکام در معماری بوده‌اند. این نوع دیوارها با زیبایی طبیعی باعث جلب توجه بسیاری از طراحان و سازندگان شده‌اند. شما می‌توانید با خیالی راحت از انواع دیوارهای آجری برای ساختمان خود استفاده نمایید و حس آرامش و امنیت را برای ساکنین به ارمغان […]

کلمات کلیدی مرتبط با آجر سفال

آجر سفال جزو یکی از پر مصرف ترین مصالح مورد استفاده در دیوارهای ساختمانی است، که از خاک رس و آب تشکیل می شود و بافت بسیار سبک و مستحکمی دارد.آجر سفال بیشتر در دیوار چینی و دیوار کشی کاربرد دارد. آجر سفال وطن یکی از معتبرترین مراکز فروش آجر سفال در تمام شهرهای کوچک و بزرگ ایران است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم انواع مختلف این محصول با کیفیت، رنگ و قیمت های مختلف را به مشتریان عرضه می نمائید.

 • آجر سفال اصفهان
 • سفال
 • آجراصفهان
 • پخش آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال
 • خرید آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی
 • قیمت سفال 15 سانتی فوم دار
 • تیغه سفال فوم دار ثبات 15 سانتیمتری
 • قیمت آجر سفال 15×20 فوم دار اصفهان
 • قیمت آجر سفال فوم دار 15×40 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی قزوین
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • لیست قیمت سفال تهران
 • قیمت سفال یونولیت دار تهران
 • سفال فوم دار 15
 • قیمت سفال 10 سانتی تهران
 • قیمت سفال 10 سانتی امروز
 • قیمت سفال 10 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 10 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال فوم دار تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت تیغه سفالی
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • قیمت بلوک تیغه 10 سانتی
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سفال فوم دار20*20*15
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سه گل اصفهان
 • سفال صادراتی
 • آجر سفال تیغه
 • آجر سفال تیغه 7*20*20
 • آجر سفال نیمه 10*20*20
 • آجر سفال نیمه 20*20*20
 • آجر سقفی 40*25*25
 • آجر سقفی 50*25*25
 • کارخانه آجر سفال اصفهان
 • سفال تیغه 15
 • آجر سفال ۸ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۲۰×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی
 • آجر سفال قرمز ۲۰*۴۰
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۱۰ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۸ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۷
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۵.۵
 • آجر تیغه سفال ۱۰
 • آجر تیغه سفال ۱۵ درجه یک
 • دیوارچینی با آجر سفالی
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • آجر سفال 15
 • آجر ده سوراخ
 • آجر سفال تیغه
 • آجر ۱۰ سوراخ قرمز
 • سفال تیغه ای
 • تیغه سفالی
 • سفال سقفی
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۰
 • "۴۰ × ۲۵ × ۲۵ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۰ × ۲۰ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۵ × ۲۰ سفال سقفی "
 • 20*30*50 سفال سقفی
 • 20*20*60 سفال سقفی
 • سفال ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۵
 • قیمت آجر ده سوراخ اصفهان
 • آجر سفال درجه یک
 • تیغه ده سانتی
 • سفال تیغه ۱۰
 • فروش و ارسال آجر اصفهان
 • کاربرد سفال تیغه۱۰
 • سفال تولید شده
 • سفال تیغه ۷
 • سفال تیغه دیواری ۷
 • قیمت آجر فشاری
 • کارخانه آجر اصفهان
 • قیمت آجر نسوز کوره
 • تولید آجر
 • فروش سراسري اجر اصفهان
 • آجر لفتون قرمز درجه یک صادراتی
 • درج آگهی برای آجر سفال
 • تبلیغات برای آجر سفال
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • وزن آجر سفال 15
 • وزن آجر سفال سقفی
 • آجر سفال عایقدار ۱۵ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ارزان
 • محصولات آجر سفال
 • آجر تو کار زبره
 • قیمت آجر فشاری
 • قیمت آجر قزاقی
 • قیمت آجر گری
 • آجر های ماشینی
 • آجر شیل
 • آجر نسوز
 • آجر آنتیک
 • آجر صخره ای
 • آجر شیل آنتیک
 • آجر نما ده سوراخ
 • آجر نما قزاقی
 • آجر نما لعابی
 • آجر نما زرد درجه یک 4 سانتی
 • آجر نما زرد 5 سانتی درجه یک
 • آجر لفتون 5.5 سانتی
 • آجر نما لفتون زرد درجه یک
 • آجر نما ده سوراخه 7 سانتی
 • اجر لفتون سه طرف نما
 • آجر لفتون سه طرف نما
 • آجر نما 10 سوراخ
 • آجر نما زرد
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ

پرسش و پاسخ مرتبط به آجر سفال

 • چرا بهترین آجر برای دیوار چینی آجر سفال است ؟

  آجر سفال به دلیل قیمت مناسب و استحکام بالا مورد پسند اکثر پیمانکاران و ساختمان سازان می باشد که در ساخت و ساز استفاده می نمایند. آجر سفال به دلیل بافت سبک بهترین گزینه جهت استفاده در دیوار چینی می باشند.نکته ای باید رعایت شود آجر سفال نباید برای دیوارهای باربر استفاده شود.

 • هزینه آجر سفال در دیوار چینی به صورت متری حساب می شود. که بر اساس ابعاد آجر سفال و هزینه حمل و نقل متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ها و هزینه حمل و نقل آجر سفال که به تعداد نیرو به کار گرفته شده و هزینه مسیر وابسته است متغیر است شما می توانید با مشاوران و کارشناسان آجر سفال وطن در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ها را از ما بخواهید.

 • - آجر سفال مرغوب داراي شكل هندسي كامل و منظم می باشد.
  - رنگ آجر سفال بايد یکپارچه باشد. این مسئله نشان دهنده یکنواخت بودن مواد بکار رفته در ساخت و پخت آجر سفال می باشد.
  - بافت آجر سفال بايد یکدست باشد.
  - سطح آجر سفال باید بدون حفره و آلوئك باشد.
  - آجر سفال باید به گونه ای سخت و همگن باشد که با کشیدن ناخن بر روی آن خط نیفتد.
  - آجر سفال مرغوب در برخورد با آجر سفال دیگری باید صدای زنگ دهد زیرا این صدا نشان دهنده سلامت آجر سفال می باشد.
  - آجر سفال مرغوب باید آب کمی را جذب کند زیرا آجر سفال پوکی که آب جذب می کند در فصل سرما یخ می زند و خرد می شود.
  - آجر سفال سالم شوره نمی زند اگر چنین چیزی اتفاق افتاد یعنی املاح، نمک ها و آهک آن بیش از حد است و آجر سفال نامرغوب است.

 • در ساختمان سازی مدرن و امروزی، دیوارها دیگر نقش باربری ندارند و وزن وارد شده از طریق اسکلت ساختمان به فونداسیون و زمین منتقل می شود، از این رو دیوارها نیاز به استحکام اضافه ندارند بنابراین انتخاب آجر سفال در بهینه شدن هزینه و کاهش وزن ساختمان نقش به سزایی دارد از اینرو اهمیت استفاده از آجر سفال مرغوب مشخص می شود.

 • آجر سفال وطن در اصفهان با عرضه آجرسفال به دلیل کیفیت و مرغوب از محبوبیت خاصی بین مشتریان در سراسر کشور برخوردار است. مجموعه سفال وطن به صورت اختصاصی فروش و ارسال آجر سفال اصفهان می پردازد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط و مشاوره آجر سفال با قیمت مناسب و میزان آجر مورد نیاز در متر مربع از طریق فرم درخواست آجر و قسمت تماس با ما با کارشناسان و مشاوران آجر سفال وطن در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی