چرا در معماری دکوراسیون داخلی از آجر نسوز استفاده می شود؟

 • تاریخ نشر : 0/04/2
 • نویسنده : آجر سفال وطن
 • تعداد بازدید :


معماری دکوراسیون داخلی

معماری دکوراسیون داخلی یکی از قسمت های مهم ساختمان است که امروزه توجه زیادی به آن می شود. طراحی معماری دکوراسیون داخلی همانند دیگر بخش های ساختمان سازی دچار تغییر و تحول شده است و با طرح های همراه شده است.

امروزه از آجر نسوز برای طراحی معماری دکوراسیون داخلی استفاده می شود. استفاده از آجر نسوز در معماری طراحی داخلی ساختمان باعث نوآوری های خاص و منحصر به فرد در سبک ها و روش های چیدمان آجرهای نما شده است.
در این مطلب از وب سایت آجر سفال وطن به بررسی علت استفاده از آجر نسوز در معماری دکوراسیون داخلی و ویژگی ها، مزایا و معایب آن می پردازیم.


استفاده از آجر نسوز در معماری دکوراسیون داخلی

انواع آجرهای نسوز در طراحی داخلی ساختمان، با هدف ایجاد بناهای خاص، چشم نواز و ماندگار به کار برده می شوند. طراحی داخلی ساختمان همواره در حال تغییر است و نیاز به ایجاد طرح‌های جدید و خلاقیت و نوآوری دارد. در سال های اخیر در بسیاری از کشورها استفاده از آجر نسوز در طراحی داخلی ساختمان ها و منازل به کار گرفته شده است.


استفاده از آجرهای نسوز به دلیل سادگی، سهولت در به کار گیری و سبک بودن در زمان اجرا، برای استفاده در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان ها گزینه ای مناسب هستند. آجرنسوز به دلیل تنوع بالا در سبک و طرح و رنگ در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.

معماری دکوراسیون داخلی

تنوع بالای این آجر می تواند با سلیقه های مختلف همراه شود و طرح های زیبا و خلاقانه به وجود آورد. وجه تمایز نماهای آجری به سبک و نماهای آجری به سبک کلاسیک، سادگی و حذف تزئینات اضافه است.
آجر نسوز مقاومت بالایی دارد و علاوه بر نمای خارجی ساختمان، در معماری دکوراسیون داخلی نیز به کار گرفته می شود. از آجر نسوز در ساخت دیوار و ساخت شومینه استفاده می‌شود.


طراحی دیوارهای داخلی ساختمان با آجر نسوز

تنوع چشم گیر آجر نسوز در سال های اخیر، باعث شده تا آجر نسوز به عنوان یکی از محبوب ترین روش های زیبا سازی فضای داخلی ساختمان به کار برده شود. استفاده از آجر نسوز در دکوراسیون داخلی، جلوه ایی خاص به فضا می دهد و فضایی را ایجاد می کند.

کاربردی بودن این نما و ماندگاری بالایی که دارد، باعث شده تا معماران و انبوه سازان زیادی به این سبک، رو بیاورند. معماری دکوراسیون داخلی ساختمان بر خلاف گذشته به سمت سبک های ساده هدایت شده است. آجر نسوز را می توان در قسمت های مختلف منزل مانند نشیمن و آشپز خانه به کار برده شود یا در فضای داخلی یک کافی شاپ، سبکی بی نظیر را ایجاد می کند.

جلوه زیبای آجر نسوز در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان توسط نورپردازی اصولی دوچندان می شود. نورپردازی روی دیوار آجرنسوز می تواند چیدمان محیط را پر رنگ‌تر نشان دهد و از خنثی بودن فضا کم کند.


یکی از قسمت هایی که در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان از آجر نسوز استفاده می شود، پس زمینه تلویزیون است. استفاده از آجر نسوز در مکان هایی از ساختمان می تواند از یک دست بودن طراحی داخلی کم کند و زیبایی و طرح و رنگ جدیدی به فضا بدهد.


ویژگی های آجر نسوز در معماری دکوراسیون داخلی

 • رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در برابر عوامل مختلف
 • سازگاری با محیط ساختمان، به دلیل عدم استفاده از مواد و آلاینده های مضر
 • نسوز بودن و عایق نسوز
 • عدم لغزندگی در دراز مدت
 • ماندگاری بالا و با دوام
 • دارای مقاومت در مقابل ی جذب آب
 • عایق در برابر سرما و گرما
 • تنوع در رنگ و ترکیبات رنگی
 • طرح های خاص و چشم نواز
 • ضد سایش بودن در مقابل خراشیدگی و ضربات
 • مقاومت فشاری بالا
 • دارای تنوع ابعاد
 • مرغوب و با کیفیت

موارد استفاده از آجر نسوز در دکوراسیون داخلی منازل

آجرنسوز برای برجسته کردن قسمت های مختلف در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان مناسب است. بنابراین می توانید ترکیبات چشم نواز آن را در هر بخشی از منزل یا فضای داخلی ساختمان خود، به کار ببرید.

معماری دکوراسیون داخلی

از آن جایی که نمای آجر نسوز توجه همه ی افراد را به خود جلب می کند، می توانید از آن در قسمت های مختلف ساختمان مانند پس زمینه مناسب برای نمایش عتیقه، قاب عکس ها، در عین حال با مبلمان به سبک جدید، دیوار پشت قفسه ها، دیوار پشت تلویزیون، اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه، شومینه، رستوران و کافی شاپ استفاده کنید.


شومینه

طراحی داخلی با آجر نسوز در قسمت های متععدی از ساختمان صورت می گیرد. یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین کاربردهای آجر نسوز در دکوراسیون داخلی، استفاده از آن برای دیوار شومینه است. طرح های زیبا و چشمگیر این آجرها باعث شده است تا استقبال زیادی از این طرح برای دکوراسیون داخلی ساختمان شود. تنوع طرح و رنگ های آجر نسوز امروزی، باعث شده تا فضایی بیشتر از شومینه با این آجر ها کاور شوند.


پشت قفسه

خلاقیت و ایده پردازی می تواند کاربرد آجر نسوز در محیط داخلی را دو چندان کند. با استفاده از سبک های طراحی زیبا و مدرن می توانید به فضای داخلی ساختمان جلوه ای منحصر به فرد دهید. استفاده از این آجر برای فضای پشت قفسه ها، جلوه ای بی نظیر به بخش های پرت می دهد. چه داخل این قفسه ها کتاب قرار گیرد یا دکوری های کوچک، تصویری متفاوت به نمای داخلی ساختمان می دهد.


ایجاد فضای قدیمی با آجر نسوز

استفاده از آجر نسوز می تواند برای کسانی که طرفدار سبک کلاسیک هستند جذاب باشد. در معماری دکوراسیون داخلی سنتی و کلاسیک برای استفاده از تزئینات عتیقه در فضای داخلی از آجر نسوز استفاده می شود. دیوار های آجری با طراحی های جذاب آجرهای نسوز قوت بیشتری به سبک دکوراسیون می بخشد.


مزایای استفاده از آجر نسوز در طراحی داخلی

آجرهای نسوز به عنوان یک راه حل مؤثر و ماندگار برای دکوراسیون داخلی ساختمان ها شناخته می شود. افراد ترجیح می دهند هنگامی که قصد دارند، منازل و ساختمان های خود را تعمیر کنند، از آجر نسوز به عنوان جایگزین مصالح قبلی برای بازسازی نمای داخلی یا خارجی ساختمان استفاده نمایند.


دیوارهای آجر نسوز جلوه ای زیبا و شگفت انگیز دارند. استفاده از آجر نسوز می تواند جلوه ی بی نظیری و اثر بخش را به فضای داخلی بناها ببخشد. در هر قسمت از دکوراسیون داخلی ساختمان مانند اتاق خواب، حمام یا اتاق نشیمن که قصد دارید با استفاده از آجر نسوز طراحی کنید، می توانید طرح های زیبا و چشمگیر را به وجود آورید.

استفاده از آجر نسوز در دکوراسیون دخلی ساختمان توسط معماران می تواند دیوارهای زیبا، جذاب و منحصر به فرد را ایجاد کند، که چشم هر ببیننده ای را خیره کند.

ایده ی ساختن فضای داخلی بناها و ساختمان ها با آجر نسوز باعث زیبایی دو چندان و مدرن فضای داخلی می شود. از این رو بسیاری از معماران و مهندسان، برای ایجاد این نماها، و طرح های جدید در رقابت هستند. در ادامه به مزایای استفاده از آجر نسوز در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان اشاره می کنیم.

کاهش مصرف سوخت های فسیلی

یکی از مزایای آجرها عایق بودن در برابر سرما و گرما است که باعث می شود انرژی فضای داخلی ساختمان به هدر نرود. جرم و ضخامت دیوارها یکی از اجزاء ضروری در صرفه جویی انرژی در سيستم طراحي معماري غيرفعال ساختمان است.

آجرهای نسوز نیز مانند دیگر آجرهای مصرف شده در ساختمان ها عایق سرما وگرما هستند و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی خواهد شد.

آجر و آجر نسوز نما توسط معماران به عنوان“جرم با درجه حرارتی بالا” نام یاد می شود، که به تثبیت تغییرات دما در ساختمان کمک شایانی می کنند.استفاده از آجر و آجرنسوز در ساختمان در کنار دیگر عوامل سیستم طراحی معماری غیر فعال یعنی جهت گیری ساختمان، تهویه و عایق سازی موجب می شوند وابستگی به گرمایش و سرمایش مصنوعی کاهش پیدا می کند و مصرف انرژی را پایین می آید.

بهینه سازی مصرف انرژی

برای انرژی بهینه گرمایشی در زمستان و سرمایشی در تابستان، آجر به طور کامل با سیستم طراحی ساختمان غیرفعال در جهت استفاده موثر از منابع طبیعی و در دسترس انرژی ترکیب می شود. تراکم فشرده طبیعی و ویژگی های عایق بندی حرارتی آجر نما نسوز به دلیل فرمولاسیون دقیق مواد سازنده آن، درجه حرارت ساختمان را متعادل کرده و میزان مصرف انرژی را به منظور ایجاد راحتی و نیز صرفه جویی در هزینه ها در تمام طول سال کاهش می دهد.

هزینه نگهداری بسیار پایین

آجرنسوز به رنگ آمیزی یا سایر روش های لازم برای حفظ و تداوم زیبایی شناسی و افزایش طول عمر نمای ساختمان نیازی ندارد. نمای این گونه ساختمان ها از این جهت نمای ماندگار نامیده می شوند که حتی پس از گذشت 50 سال هنوز هم مستحکم، قابل اعتماد و بدون هزینه نگهداری هستند، که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان مورد نیاز برای نگهداری ساختمان در شرایط ایده آل، در مقایسه با دیگر مصالح می شود.

قابل اعتماد

آجرنسوز به عنوان یکی از پرطرفدارین مصالح در جهان است. این آجر به عنوان منبعی قابل اعتماد از مصالح پایدار ساختمانی، در جهت استحکام و قابلیت اعتماد است. ساختار با کیفیت آجر نسوز، نظم آرامش بخش و ظاهر جذاب و همیشگی یک ساختمان با نمای آجر نسوز، این ساختمان را برای خانواده شما و برای نسل های آینده این خانواده حفظ خواهد کرد.

تنوع الهام بخش

برای طراحی و بکارگیری رنگ بندی های خلاقانه در نمای ساختمان، از مزایا و ویزگی های عالی و کاربردی در آجر نسوز است. آجرهای نسوز با رنگ بندی بسیار متنوع در بازار موجود هستند. رنگ های شکلاتی غنی تا تن های قرمز باشکوه و پرتغالی، تن های مختلف خاکستری تا مشکی و یا ته رنگ طلایی و رنگ های طبیعی آجری، از جمله رنگ بندی های متنوع و جذاب این آجر است. آجر نسوز کنتراست رنگی چشمگیر و ماندگاری را فراهم می کند که برای تمامی شرایط مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان مناسب است.

طراحی معماری متنوع

سبک های سنتی بی نظیر با آجرهای نسوز قابل اجراست. استفاده از آجر نسوز در سبک سنتی در کافی شاپ ها، رستوران ها و هتل ها قابل اجراست. این طراحی می تواند زیبایی و جلوه ای بی نظیر به طراحی داخلی ساختمان دهد.
آجر نما نسوز سبک خاصی را به هر نوع ساختمانی اضافه می کند. طراحی مدرن با استفاده از آجر نسوز سبکی زیبا و جذاب را ارائه می دهد با توجه به رنگ بندی متنوع آجر نسوز می توان نقش ها و طرح های زیبایی را ارائه کرد. رنگ های طبیعی و بافت های متنوع آن شما را قادر می سازد تا کنتراست شدید در نماهای چشمگیر و یا تنهای رنگی خنثی تر در طراحی سنتی ایجاد نمایید از این رو امکان بکارگیری آن در طراحی معماری و نیز طراحی معماری کلاسیک کاملاً امکان پذیر است.


مقاومت

استحکام، ماندگاری بالا و با دوام، مقاومت در مقابل ی جذب آب، مقاومت فشاری بالا، ضد سایش بودن در مقابل خراشیدگی و ضربات، رنگ ثابت و عدم تغییر رنگ در برابر عوامل مختلف از جمله عواملی است که آجر نسوز را برای استفاده در دکوراسیون داخلی ساختمان مناسب می کند.
مهمترین ویژگی برای ساختمان با آجر نسوز، توانایی آن در مقاومت در برابر زمان، حتی در شرایط شدید اقلیمی است. آجرنسوز کاملاً در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم است و عملاً بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری، عملکرد بدون عیب و نقص آن برای یک عمر به دوام پیدا خواهد کرد.


معایب اجرای نما آجر نسوز

معایب اجرای آجر نسوز در ساختمان سازی عبارتند از : پیچیدگی و از شکل افتادگی ، ترک خوردگی ، جوش شدن ، نیم پز شدن ، تیرگی رنگ ، پوکی ، آلوئک و شوره زدگی. می توان گفت این عوامل از عمده ترین معایب برای آجر نسوز هستند.


پیچیدگی در اجرای نما آجر نسوز

یکی از معایب آجر نسوز پیچیدگی و خارج شدن شکل آن از مکعب مستطیل به خاطر زیادی خاک رس در خاک آجر است که برای جلوگیری از این عیب ، باید خاک اجر را ازمایش و در صورت لزوم ان را اصلاح کرد.

ترک خوردگی در آجر نسوز

عیب دیگر در اجرای این آجرها ترک خوردگی آن است. ترک خوردن آجر دلایل مختلفی دارد که عمده ترین انها وجود ماسه درشت سلیسی یا سیلیکاتی در خاک اجر و زیادی خاک رس در آجر نسوز است .


جوش شدن آجر نسوز

جوش شدن آجر به دلیل وجود مواد گداز آور مانند اکسیدهای قلیایی در خاک است . عدم تناسب توزیع گرمای کوره در نقاط مختلف آن سبب جوش شدن برخی آجر‌ها و نیم پز شدن پاره‌ای دیگر‌‌ می‌گردد.همین علت موجب می شود آجر با کیفیتی وجود نداشه باشد و عیب دیگر آجر نسوز پدیدار شود.

سیاهی و تیرگی در رنگ آجر نسوز

وجود سولفور آهن (Fes2) یا پیریت، سبب تیرگی رنگ و سیاهی آجر نسوز می‌گردد.


پوکی بافت آجر نسوز

پوک شدن آجر نسوز به علت وجود مواد آلی و کربنات‌ها در خاک آجر همچنین زیادی آب در خشت و عدم تراکم کافی آن موجب پوک شدن آجر خواهد شد.


آلوئک در آجر نسوز

کربنات کلسیم یا همان سنگ آهک در صورتی که در به صورت دانه درشت در خاک آجر وجود داشته باشند، سبب ایجاد آلوئک در آجر‌‌ می‌شود ، زیرا سنگ آهک پس از پختن به صورت اهک زنده در‌‌ می‌آید و به هنگام مواجه شدن با آب باران یا رطوبت،‌‌ شکافته می شود و حجم ان از ۲۵/۱ تا ۵/۳ برابر افزایش‌‌ می‌یابد.

طی شدن این فرایند، در نهایت سبب ترکیدن آجر‌‌ می‌شود که به ان الوئک‌‌ می‌گویند . برای جلوگیری از بروز این عیب ، خاک اجر را باید سرند کرده و دانه های درشت ماسه را از ان خارج کرد. علاوه بر این ، آجر مورد استفاده در نما را باید قبل از مصرف در اب خیساند تا خوب اب بمکد و چنانکه آلوئک در ان وجود دارد بشکفد عیب ان ظاهر شود .


گران بودن آجرهای نسوز

طراحی داخلی با آجرهای نسوز به دلیل فواید بسیاری که در خود دارد، در مقایسه با دیگر آجرهای نما گران‌تر است.


شرایط نصب آجرهای نسوز

آجر های نسوز مزایای بسیاری دارند. یکی از مزایای آن ها نصب آسان این آجرها است. نصب اصولی باعث می شود در هنگام اجرا مشکلی برای نصب پیش نیاید. همان طور که گفته شد نصب آجرهای دکوراتیو در طراحی داخلی به دلیل سبکی آن، ساده و آسان است. بنابراین هنگام نصب آجرهای نسوز شرایط اصولی و استاندارد زیرسازی رعایت باید رعایت گردد، زیبایی و دوام آن ها در گرو نصب درست خواهد بود در غیر این صورت، پایدار نخواهد ماند. نصب آجرهای نسوز در دکوراسیون داخلی را باید به متخصصین کارآمد نصب واگذار کرد.


آجرهای نسوز غیراستاندارد

مزایای آجرهای نسوز در طراحی داخلی زمانی رخ نشان می‌دهد که دارای استاندارد باشد. اگر از آجرهای نسوز غیر استاندارد استفاده شود، این آجرهای دکوراتیو ممکن است تغییر رنگ و تغییر شکل دهند یا حتی در برابر رطوبت پوسیده و دچار شوره کپک‌زدگی و سفیدک شوند.


فروش آجر نسوز

با توجه به تنوع گسترده در سبک ها و رنگ های آجرهای نسوز، می توان نمای داخلی ساختمان ها را جذاب تر و زیباتر طراحی نمود. با خلاقیت و در نظر گرفتن سلیقه ی معماران می توان با استفاده از اجرهای نسوز، زیباترین فضاها را ایجاد کرد.

طراحی معماری دکوراسیون داخلی ساختمان، یکی از بخش های مهم در زیباسازی ساختمان است که باید درست و طبق اصول صورت گیرد. با توجه به روند تولید مصالح جدید، طراحی داخلی ساختمان نیز همگام با مصالح موجود در بازار تغییر می کند. سبک ها و طرح های جدید برای طراحی داخلی ساختمان تعریف شده است.


در حال حاضر طراحی داخلی فضای ساختمان ها با استفاده از آجر نسوز به سبکی پر طرفدار تبدیل شده است. رنگ و سبک معماری با آجر نسوز در دکوراسیون داخلی، می تواند جلوه ی متمایز و چشمگیری به کل فضای مورد نظر ببخشد.

دیوار آجر نسوز به فضای داخلی جلوه ی خاص و منحصر به فردی می دهد و علاقه‌مندان می توانند با یک چیدمان زیبا، فضای ساختمان خود را پر انرژی تر، متمایزتر و جذاب تر کنند.

جمع بندی


استفاده از آجر نسوز برای استفاده در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان سبک و طرح های ماندگار را به وجود می آورد. آجر نسوز می تواند جلوه ی منحصر به فرد و چشم نوازی به ساختمان دهد. اجرای ایده های خلاقانه و مدرن می تواند ظاهری مجلل برای ساختمان ایجاد کند.

ویژگی های آجر نسوز می تواند انتظارات افراد را در طولانی مدت در زمینه های استحکام، دوام و ماندگاری، امنیت و زیبایی فراهم کند. طرح ها و ایده های خلاقانه معماران و طراحان داخلی در اجرای آجرهای نسوز در معماری دکوراسیون داخلی ساختمان می تواند سبک های زیبا و حرفه ای را ایجاد کند. استفاده از طرح های آجر های سنتی این مزیت را دارد که در سبک های سنتی و مدرن اجرا شود. افرادی که طرفدار معماری به سبک سنتی هستند و افرادی که سبک های مدرن را ترجیح می دهند، می توانند فضا داخلی ساختمان را به کمک انواع آجرهای نما نسوز در داخل ساختمان ها، خانه ها و دفتر کارتان کافی شاپ ها و رستوران ها با سبک های مورد نظر پیاده سازی کنند.


آجر سفال یکی از بهترین مصالح ساختمانی برای ساخت دیوار و تیغه کشی محسوب می‌شود. آجر سفال وطن تامین کننده انواع آجر سفال است که در جهت کسب رضایت شما مشتریان عزیز ارسال و پشتیبانی محصولات را با بالاترین کیفیت به انجام می رساند. یکی از مزیت های آجر سفال در ساختمان سازی تسریع روند ساخت دیوار، کاهش وزن دیوارها و همچنین عایق صوتی و حرارتی برای ساختمان است. بنابراین استفاده از این نوع آجرها در ساخت و ساز می تواند در حالت کلی مقرون به صرفه باشد و باعث شود که سازه استانداردتری را اجرا کنید. با استفاده از آجر سفال وطن می توانید کیفیت آجر را مقایسه کنید. رضایت مشتریان تضمین کیفیت محصولات آجر سفال وطن است.

سخن آخر

افتخار آن را داریم تا موضوعات زیر را جهت مطالعه بیشتر خدمتتان معرفی نماییم. این مطالب را در سایت آجر وطن مطالعه نمایید

آجر سفال –  کارخانه آجر سفال اصفهانفروش آجر و سفالآجر سفال ۱۰ سانتیبلوک سفال فوم دارخرید اینترنتی آجر ده سوراخقیمت فروش اینترنتی آجر سفال اصفهانکارخانه آجر لفتونآجر لفتون ۵.۵ سانتیآجر ده سوراخآجر لفتون قرمز

مطالب آموزشی مرتبط با آجر

در بخش مطالب آموزشی آجرسفال وطن می توانید مطالب مرتبط با آجرسفال را مطالعه نمائید و دانش کاملی از شناخت انواع آجر سفال، تفاوت انواع آجر سفال با یکدیگرکه این امر سهولت در انتخاب آجرسفال و خرید آجر سفال مناسب مورد نیاز شما را تامین می نمائید.

ماندگاری بالا آجر در ساخت و ساز

دلایل استفاده از آجر در ساخت و ساز

وقتی به ساخت‌و‌ساز فکر می‌کنیم، آجر یکی از عوامل بنیادی و اساسی است که در زمینه این صنعت با ارزش بسیار بالا شناخته می‌شود. آجر، به تنهایی نه تنها یک مصالح ساختمانی است بلکه نمادی از تاریخ و اصالت نیز محسوب می‌شود. استفاده از آجر در ساختمان‌ها،  به دلیل پایداری، مقاومت، و زیبایی طبیعی که […]

شومینه آجری شیک ساخته شده از آجر

شومینه آجری از چه آجری ساخته می شود ؟

در دنیای امروزی پر از فن‌آوری و نوآوری، همواره به دنبال راهی برای احساس آرامش از زندگی در محیط‌های زیبا و گرم هستیم. از راه‌حل‌های ارزان و شگفت‌انگیز برای ایجاد این حس زیبایی، استفاده از شومینه آجری است. یکی از مسایل اساسی در ساخت یک شومینه آجری، انتخاب آجر مناسب می‌باشد. آجر، به عنوان سنگ […]

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی

نمای آجر و سنگ، به عنوان یکی از عناصر مهم و جذاب در زیبایی و استحکام ساختمان‌ها، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. آجر و سنگ به عنوان مصالح سنتی با تاریخچه‌ای بسیار قدیمی، از زمانهای دور تاکنون جزئی اساسی از معماری ساختمان‌ها بوده‌اند. انواع نمای آجر و سنگ در ساختمان سازی نه تنها زیبایی […]

انواع دیوار آجری شیک

انواع دیوار آجری

در دوران‌های قدیم تا به امروز دیوارهای آجری نمادی از زیبایی و استحکام در معماری بوده‌اند. این نوع دیوارها با زیبایی طبیعی باعث جلب توجه بسیاری از طراحان و سازندگان شده‌اند. شما می‌توانید با خیالی راحت از انواع دیوارهای آجری برای ساختمان خود استفاده نمایید و حس آرامش و امنیت را برای ساکنین به ارمغان […]

کلمات کلیدی مرتبط با آجر سفال

آجر سفال جزو یکی از پر مصرف ترین مصالح مورد استفاده در دیوارهای ساختمانی است، که از خاک رس و آب تشکیل می شود و بافت بسیار سبک و مستحکمی دارد.آجر سفال بیشتر در دیوار چینی و دیوار کشی کاربرد دارد. آجر سفال وطن یکی از معتبرترین مراکز فروش آجر سفال در تمام شهرهای کوچک و بزرگ ایران است که به صورت مستقیم و غیر مستقیم انواع مختلف این محصول با کیفیت، رنگ و قیمت های مختلف را به مشتریان عرضه می نمائید.

 • آجر سفال اصفهان
 • سفال
 • آجراصفهان
 • پخش آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال
 • خرید آجر اصفهان
 • قیمت آجر سفال 15*20 اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی
 • قیمت سفال 15 سانتی فوم دار
 • تیغه سفال فوم دار ثبات 15 سانتیمتری
 • قیمت آجر سفال 15×20 فوم دار اصفهان
 • قیمت آجر سفال فوم دار 15×40 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 15 سانتی قزوین
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • لیست قیمت سفال تهران
 • قیمت سفال یونولیت دار تهران
 • سفال فوم دار 15
 • قیمت سفال 10 سانتی تهران
 • قیمت سفال 10 سانتی امروز
 • قیمت سفال 10 سانتی اصفهان
 • قیمت سفال 10 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تبریز
 • قیمت سفال 15 سانتی تهران
 • قیمت سفال فوم دار تهران
 • قیمت سفال 15 سانتی اصفهان
 • قیمت تیغه سفالی
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • قیمت بلوک تیغه 10 سانتی
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سفال فوم دار20*20*15
 • آجر سفال 40*20*15 اصفهان
 • آجر سه گل اصفهان
 • سفال صادراتی
 • آجر سفال تیغه
 • آجر سفال تیغه 7*20*20
 • آجر سفال نیمه 10*20*20
 • آجر سفال نیمه 20*20*20
 • آجر سقفی 40*25*25
 • آجر سقفی 50*25*25
 • کارخانه آجر سفال اصفهان
 • سفال تیغه 15
 • آجر سفال ۸ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال فوم دار ۲۰×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی
 • آجر سفال قرمز ۲۰*۴۰
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۱۰ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۸ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۲۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۰ سانتی
 • آجر سفال ۱۵ سانتی درجه ۲
 • آجر سفال قرمز ۲۰×۲۰
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۷
 • آجر سفال فوم دار ۱۵×۴۰ سانتی
 • آجر سفال ۲۰×۲۰×۵.۵
 • آجر تیغه سفال ۱۰
 • آجر تیغه سفال ۱۵ درجه یک
 • دیوارچینی با آجر سفالی
 • قیمت آجر سفال 15*20 مازندران
 • آجر سفال 15
 • آجر ده سوراخ
 • آجر سفال تیغه
 • آجر ۱۰ سوراخ قرمز
 • سفال تیغه ای
 • تیغه سفالی
 • سفال سقفی
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۰
 • "۴۰ × ۲۵ × ۲۵ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۰ × ۲۰ سفال سقفی "
 • "۵۰ × ۲۵ × ۲۰ سفال سقفی "
 • 20*30*50 سفال سقفی
 • 20*20*60 سفال سقفی
 • سفال ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵ فوم دار
 • سفال تیغه ۱۵
 • سفال سقفی ۵۰×۲۰×۲۵
 • قیمت آجر ده سوراخ اصفهان
 • آجر سفال درجه یک
 • تیغه ده سانتی
 • سفال تیغه ۱۰
 • فروش و ارسال آجر اصفهان
 • کاربرد سفال تیغه۱۰
 • سفال تولید شده
 • سفال تیغه ۷
 • سفال تیغه دیواری ۷
 • قیمت آجر فشاری
 • کارخانه آجر اصفهان
 • قیمت آجر نسوز کوره
 • تولید آجر
 • فروش سراسري اجر اصفهان
 • آجر لفتون قرمز درجه یک صادراتی
 • درج آگهی برای آجر سفال
 • تبلیغات برای آجر سفال
 • ابعاد آجر سفال 10 سانتی
 • وزن آجر سفال 15
 • وزن آجر سفال سقفی
 • آجر سفال عایقدار ۱۵ سانتی درجه یک
 • آجر سفال ارزان
 • محصولات آجر سفال
 • آجر تو کار زبره
 • قیمت آجر فشاری
 • قیمت آجر قزاقی
 • قیمت آجر گری
 • آجر های ماشینی
 • آجر شیل
 • آجر نسوز
 • آجر آنتیک
 • آجر صخره ای
 • آجر شیل آنتیک
 • آجر نما ده سوراخ
 • آجر نما قزاقی
 • آجر نما لعابی
 • آجر نما زرد درجه یک 4 سانتی
 • آجر نما زرد 5 سانتی درجه یک
 • آجر لفتون 5.5 سانتی
 • آجر نما لفتون زرد درجه یک
 • آجر نما ده سوراخه 7 سانتی
 • اجر لفتون سه طرف نما
 • آجر لفتون سه طرف نما
 • آجر نما 10 سوراخ
 • آجر نما زرد
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ
 • قیمت آجر ماشینی سوراخ دار دامغان
 • قیمت آجر سفال
 • قیمت آجر سوراخ دار تهران
 • قیمت آجر نما
 • قیمت ماسه
 • قیمت مصالح ساختمانی
 • قیمت آجر سرخ

پرسش و پاسخ مرتبط به آجر سفال

 • چرا بهترین آجر برای دیوار چینی آجر سفال است ؟

  آجر سفال به دلیل قیمت مناسب و استحکام بالا مورد پسند اکثر پیمانکاران و ساختمان سازان می باشد که در ساخت و ساز استفاده می نمایند. آجر سفال به دلیل بافت سبک بهترین گزینه جهت استفاده در دیوار چینی می باشند.نکته ای باید رعایت شود آجر سفال نباید برای دیوارهای باربر استفاده شود.

 • هزینه آجر سفال در دیوار چینی به صورت متری حساب می شود. که بر اساس ابعاد آجر سفال و هزینه حمل و نقل متفاوت است. با توجه به نوسانات قیمت ها و هزینه حمل و نقل آجر سفال که به تعداد نیرو به کار گرفته شده و هزینه مسیر وابسته است متغیر است شما می توانید با مشاوران و کارشناسان آجر سفال وطن در ارتباط باشید تا بهترین قیمت ها را از ما بخواهید.

 • - آجر سفال مرغوب داراي شكل هندسي كامل و منظم می باشد.
  - رنگ آجر سفال بايد یکپارچه باشد. این مسئله نشان دهنده یکنواخت بودن مواد بکار رفته در ساخت و پخت آجر سفال می باشد.
  - بافت آجر سفال بايد یکدست باشد.
  - سطح آجر سفال باید بدون حفره و آلوئك باشد.
  - آجر سفال باید به گونه ای سخت و همگن باشد که با کشیدن ناخن بر روی آن خط نیفتد.
  - آجر سفال مرغوب در برخورد با آجر سفال دیگری باید صدای زنگ دهد زیرا این صدا نشان دهنده سلامت آجر سفال می باشد.
  - آجر سفال مرغوب باید آب کمی را جذب کند زیرا آجر سفال پوکی که آب جذب می کند در فصل سرما یخ می زند و خرد می شود.
  - آجر سفال سالم شوره نمی زند اگر چنین چیزی اتفاق افتاد یعنی املاح، نمک ها و آهک آن بیش از حد است و آجر سفال نامرغوب است.

 • در ساختمان سازی مدرن و امروزی، دیوارها دیگر نقش باربری ندارند و وزن وارد شده از طریق اسکلت ساختمان به فونداسیون و زمین منتقل می شود، از این رو دیوارها نیاز به استحکام اضافه ندارند بنابراین انتخاب آجر سفال در بهینه شدن هزینه و کاهش وزن ساختمان نقش به سزایی دارد از اینرو اهمیت استفاده از آجر سفال مرغوب مشخص می شود.

 • آجر سفال وطن در اصفهان با عرضه آجرسفال به دلیل کیفیت و مرغوب از محبوبیت خاصی بین مشتریان در سراسر کشور برخوردار است. مجموعه سفال وطن به صورت اختصاصی فروش و ارسال آجر سفال اصفهان می پردازد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از شرایط و مشاوره آجر سفال با قیمت مناسب و میزان آجر مورد نیاز در متر مربع از طریق فرم درخواست آجر و قسمت تماس با ما با کارشناسان و مشاوران آجر سفال وطن در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی